pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 2088

Banery,plakaty i ulotki przypominają o datach wymiany kotłów

Stowarzyszenie "Nie Dokarmiaj Smoga" i jednocześnie Pszczyński Alarm Smogowy od grudnia prowadzi bardzo szeroko zakrojoną kampanię informacyjną pod hasłem "Wymień piec! Nie Zwlekaj! Czas ucieka!". W ramach naszej społecznej kampanii dotyczącej uchwały antysmogowej w powiecie pszczyńskim pojawiły się 163 banery przypominające o datach wymiany kotłów - zwłaszcza tej pierwszej, którą jest koniec roku 2021. Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki wsparciu Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Clean Air Fund.Pragniemy szczególnie podziękować za pomoc wszystkim mieszkańcom, którzy udostępnili swoje ogrodzenia, szukali razem z nami dobrych lokalizacji i rozwieszali banery.

Dziękujemy panu Burmistrzowi oraz pani Staroście za zgodę na wywieszenie banerów zarówno na placówkach oświatowych jak i sportowo-rekreacyjnych.

Jesteśmy wdzięczni Pani Staroście, która na naszą prośbę zaangażowała się w kampanię i pomogła nam dotrzeć do pozostałych gmin naszego powiatu.

Naszą akcję banerową dodatkowo zasiliły materiały, które otrzymaliśmy od Polskiego Alarmu Smogowego - 10 tys. ulotek oraz 200 plakatów.

Dzięki uprzejmości firmy Remondis 7,5 tys. ulotek trafiło do osób, od których odbierany jest popiół. Serdecznie dziękujemy pracownikom w Pszczynie za dystrybucję.

Podziękowania należą się także dyrektorowi Miejskiego Zakładu Zieleni Panu Jackowi Lebiodzie, którego pracownicy rozwiesili plakaty na słupach i tablicach ogłoszeniowych w Pszczynie.

Plakaty można znaleźć również na szkołach podstawowych oraz przedszkolach naszej gminy, w czym pomogli nam: Pani Kierownik Referatu Ds. Jakości Powietrza - Magdalena Polok, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty - Magdalena Czarnecka oraz dyrektorzy placówek.

Informacje o wymianie kotłów pojawiły się w ogłoszeniach duszpasterskich na www.parafiapszczyna.pl. Serdeczne Bóg Zapłać ks. dziekanowi Markowi Brewko. Zachęcamy inne parafie do włączenia się w kampanię informacyjną i uświadamianie wiernym, że smog truje i zabija, a z troski o bliźniego powinniśmy zmienić sposób ogrzewania domów dbając w ten sposób o zdrowie i życie nas wszystkich.

Zaangażowanie naszej lokalnej społeczności pokazuje jak wielu ludziom zależy na czystym powietrzu. To bardzo budujące!

Spotkaliśmy się z bardzo pozytywną i życzliwą reakcją ludzi, która mobilizuje nas do dalszego działania. Wszyscy bowiem mamy wspólny cel - walka o dobrą jakość powietrza, czyli o nasze zdrowie. Inwestycja w ekologiczne ogrzewanie to inwestycja w zdrowie!

Widzimy, że nasze działania przynoszą efekty - świadomość mieszkańców wzrosła, a zdecydowana większość już wie, że czas pozbyć się najstarszych nieefektywnych kotłów i wymienić je na ekologiczne rozwiązanie.

Niezmiernie cieszy nas powstanie Referatu Ds. Jakości Powietrza, w którym mieszkańcy gminy mogą uzyskać pomoc przy wypełnieniu wniosku do programu Czyste Powietrze. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia punktu, który mieści się przy ul. Dworcowej 30 lub do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 32 449 39 50.

Kolejną część naszej kampanii stanowią 3 filmy, które powstały przy współpracy z Pszczyńską Telewizją oraz Bartoszem Gajdą. Zapraszamy do oglądania.

Pszczyński Alarm Smogowy
Stowarzyszenie "Nie Dokarmiaj Smoga"

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.