pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 2057

Termomodernizacja budynków w zasobach AZK

Rozpoczynają się prace związane z przeprowadzeniem termomodernizacji budynku przy ul. Wodzisławskiej w Pszczynie. Podobne inwestycje w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone w trzech obiektach znajdujących się na terenie miasta i sołectwa Łąka.

Termomodernizacja budynku przy ul. Wodzisławskiej
Termomodernizacja budynku przy ul. Wodzisławskiej · fot. UM Pszczyna


Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkaniowych zarządzanych przez Administrację Zasobów Komunalnych w Pszczynie możliwa jest dzięki dofinansowaniu zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

- Każda najmniejsza inwestycja proekologiczna ma dla ogromne znaczenie. Nie chcemy ograniczać się do przeprowadzania programów związanych z wymianą starych kotłów. Musimy realizować wiele innych inwestycji, które docelowo będą miały realny wpływ na ograniczanie niskiej emisji i zmniejszenie zapotrzebowania na energię - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Przeprowadzone prace będą polegać m.in. na ociepleniu przegród budynku, wymianie okien lub drzwi oraz wymianie lub modernizacji źródeł ciepła i instalacji, w wyniku którego zostaną zmniejszone wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na: energię użytkową, energię końcową oraz nieodnawialną energię pierwotną.

Projekt przewiduje kompleksowe działania termomodernizacyjne w budynkach komunalnych:
  • Budynek Łąka, Tysiąclecia,
  • Budynek Pszczyna, Staromiejska,
  • Budynek Pszczyna, Kopernika,
  • Budynek Pszczyna, Wodzisławska (wraz z modernizacją kotłowni)


Wartość inwestycji została oszacowana na kwotę 1 220 000 zł. Prawie 800 tys. zł stanowić miało dofinansowanie. Po ogłoszeniu przetargu okazało się, że całkowity koszt przeprowadzonych prac będzie mniejszy od zakładanej kwoty, tym samym zmniejszy się wartość dotacji.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.