pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • wyświetleń: 878

Wizyta Ministra Michała Wójcika w gminie Miedźna

W poniedziałek, 22 lutego na zaproszenie Wójta Jana Słoninki odwiedzili gminę Miedźna: członek Rady Ministrów i wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Beata Białowąs (Solidarna Polska) oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Gaża.

Wizyta Ministra Michała Wójcika w gminie Miedźna - 22.02.2021 · fot. Gmina Miedźna


W spotkaniu uczestniczyli również: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kempny, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie brygadier Grzegorz Kołoczek.

W ramach wizyty goście odwiedzili Urząd Gminy, Szkołę Podstawową im. Stanisława Hadyny we Frydku i Ochotniczą Straż Pożarną w Woli. W czasie spotkania zostały poruszone sprawy związane z samorządem gminnym, wyzwaniami jakie przed nim stoją - zwłaszcza w pandemicznej sytuacji oraz możliwości współpracy pomiędzy rządem i samorządem.

Wójt szczegółowo omówił aktualną sytuację gminy i przedstawił plany rozwoju na kolejne lata. W wizytowanej szkole przedstawiono zaproszonym gościom plany rozbudowy placówki. Omówiono również jej rozwój i stojące przed szkolnictwem wyzwania edukacyjne.

Kolejny punkt wizyty to Ochotnicza Straż Pożarna w Woli. Ochotnicy strażacy przedstawili plany rozwoju jednostki, a także omówili aktualne problemy. Minister zapoznał się z warunkami lokalowymi OSP i sprzętem jaki posiada jednostka.

- Dziękujemy zaproszonym gościom za konstruktywne rozmowy i słowa wsparcia. Mamy nadzieję, że ta pierwsza wizyta zaproszonych gości będzie zwiastunem kolejnych - mówią włodarze gminy.

ar / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.