pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • wyświetleń: 801

Kurs angielskiego przez internet dla Twojego dziecka - czym kierować się przy wyborze?

Materiał partnera:

W czasach, kiedy większość codziennych spraw, łącznie z nauką, przeniosło się do internetu, wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy kursy angielskiego online dla dzieci to dobry pomysł. Czy taka forma nauki jest skuteczna? Czy lekcje online mają szansę być równie angażujące dla dziecka, jak zajęcia w formule stacjonarnej? Jakie zalety mają kursy angielskiego online dla dzieci? I w końcu - czym kierować się przy wyborze konkretnej oferty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Kurs angielskiego przez internet dla Twojego dziecka - czym kierować się przy wyborze?


Czy kurs angielskiego online dla dzieci jest skuteczny?Kwestia skuteczności zajęć online jest tą, która budzi najwięcej wątpliwości wśród rodziców. Często wynika to po prostu z niewiedzy na temat tego, jak takie lekcje wyglądają. Tymczasem dobry jakościowo kurs angielskiego przez internet jest nie tylko tak samo efektywny, jak lekcje w szkole językowej. Tak naprawdę, jego skuteczność, wynikająca z dodatkowych korzyści, jakie niesie ze sobą formułą online, może być nawet wyższa niż kursu tradycyjnego. Aby tak jednak było, musisz wybrać zajęcia spełniające kilka warunków.

Na co zwrócić uwagę, aby nauka Twojej pociechy była skutecznaCzym kierować się, przy wyborze angielskiego dla dzieci online? Przede wszystkim, zwróć uwagę, czy są to zajęcia z lektorem, czy tylko sam dostęp do platformy edukacyjnej. Zdecydowanie polecamy tę pierwszą opcję. W przypadku maluchów i starszych dzieci kontakt z nauczycielem i rówieśnikami ma kluczowe znaczenie i zdecydowanie sprzyja osiąganiu dobrych efektów w nauce.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kilka innych spraw.

Kurs angielskiego przez internet dla Twojego dziecka - czym kierować się przy wyborze?


Nauka poprzez zabawęKilkulatki najszybciej i najskuteczniej przyswajają nową wiedzę, jeśli przedstawiona jest ona w przyjaznej formie, bazującej na tym, jak przebiegają procesy poznawcze w młodych umysłach. Mówiąc wprost - dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, np. wspólne śpiewanie, zgadywanki czy aktywności ruchowe. Wybierając ofertę, zapytaj, w jaki sposób lektor prowadzi zajęcia.

Indywidualne podejścieNawet w przypadku kursu grupowego bardzo ważne jest indywidualne podejście do ucznia, zwracanie uwagi na jego styl i tempo nauki i elastyczne dostosowywanie treści zajęć. Zapisując dziecko na lekcje angielskiego online, upewnij się, że jego potrzeby będą brane pod uwagę przez nauczyciela.

Zróżnicowane poziomy naukiDo skutecznej nauki dziecka niezbędne jest odpowiednie środowisko. Nie tylko przyjazne, takie, w którym dziecko czuje się bezpiecznie. Niezwykle istotne jest też zadbanie
o odpowiedni poziom zajęć. Zapis na kurs i przydzielenie do konkretnej grupy powinno zostać poprzedzone gruntownym wywiadem i sprawdzeniem umiejętności dziecka. W grupie o zbyt wysokim poziomie młody człowiek będzie czuł się zagubiony i zniechęcony. W przypadku zbyt niskiego - znudzony i zdemotywowany.

Kurs skupia się również na nauce wymowyPamiętajmy, że znajomość języka nie polega jedynie na nauce słownictwa i rozwiązywaniu ćwiczeń z gramatyki. Równie istotną, a często zaniedbywaną umiejętnością, jest prawidłowa wymowa. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że błędna wymowa ma także niebagatelny wpływ na rozumienie ze słuchu. Wybierając kurs, upewnij się, że skupia się on również na nauce wymowy.

Ważne jest też zaangażowanie rodzica w naukę dzieckaWarto pamiętać, że jednym z czynników decydujących o tym, czy nauka języka angielskiego przez internet przyniesie pożądane efekty, jest też zaangażowanie rodziców, szczególnie w przypadku najmłodszych. Warto poświęcić trochę czasu, aby pomóc dziecku w kwestiach technicznych i okazać wsparcie podczas zajęć. Trudno o lepszą motywację dla malucha niż dopingująca go mama lub tata. Nie zostawiaj dziecka sam na sam z komputerem, przynajmniej podczas pierwszych kilku zajęć. Twoja obecność pomoże mu nabrać pewności siebie i w pełni cieszyć się zajęciami.

Dobrym pomysłem jest również powtarzanie materiału z lekcji z maluchem. Pozwól mu pochwalić się poznaną piosenką lub wierszykiem, wspólnie ćwiczcie słówka i wyrażenia poznane na zajęciach.

Kurs angielskiego przez internet dla Twojego dziecka - czym kierować się przy wyborze?


Korzyści z wyboru zajęć online zamiast tradycyjnychWspomnieliśmy o tym, że formuła online niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Jakie konkretnie? Oto ich lista!

Oszczędność czasu na dojazdachNiemal każdy dorosły cierpi na chroniczny brak czasu. Kurs angielskiego online dla Twojego dziecka pozwoli Ci zaoszczędzić cenne minuty, a nawet godziny spędzone w samochodzie podczas dojazdów do szkoły językowej. Nie musisz martwić się brakiem miejsc parkingowych, a domowa logistyka i pogodzenie zajęć dodatkowych dzieci stają się o niebo łatwiejsze!

Dziecko uczy się w znanym sobie środowiskuLekcje przez internet odbywają się w środowisku, które dziecko dobrze zna, i w którym czuje się bezpiecznie. To zdecydowanie podnosi komfort zajęć i pozytywnie wpływa na samą naukę - maluch po prostu uczy się szybciej i chętniej.

Niestraszne przeziębienieTo chyba największa korzyść kursu online. Dziecko może brać udział w zajęciach nawet wtedy, gdy złapało lekkie przeziębienie lub inną chorobę, która wykluczyłaby możliwość wzięcia udziału w lekcji stacjonarnej. Dzięki temu nie przepadają żadne zajęcia, maluch nie ma problemów z materiałem, którego ćwiczenie opuścił, a jego motywacja do nauki i skuteczność utrzymują się na wysokim poziomie.

Łatwiejsze dopasowanie do innych zajęć pozalekcyjnychKurs angielskiego przez internet pozwala na łatwiejsze dopasowanie go do innych zajęć pozalekcyjnych. Nie będziesz musiała borykać się z dylematem, czy ważniejszy jest język obcy, czy może piłka nożna albo lekcje gry na pianinie. Dzięki temu Twoja pociecha będzie mogła skorzystać z różnych aktywności sprzyjających rozwojowi.

Kurs angielskiego przez internet dla Twojego dziecka - czym kierować się przy wyborze?


PodsumowanieKurs angielskiego online dla dzieci jest równie skuteczny i angażujący, jak lekcje w szkole językowej. Pod pewnymi względami ma do zaoferowania nawet więcej, niż zajęcia stacjonarne - pozwala zaoszczędzić czas, ułatwia ułożenie grafiku zajęć dodatkowych i pozwala na korzystanie z lekcji nawet podczas choroby. Wybierając konkretną ofertę, warto postawić na sprawdzoną szkołę językową, specjalizującą się w kursach online.

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online.