pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • wyświetleń: 800

Psy niczym dzieci potrzebują zabawek! Sprawdź dlaczego

Materiał partnera:

Nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie, jakoby pies do pełni szczęścia potrzebował tylko długich spacerów oraz kija. To myślący gatunek, który tak jak człowiek ma swoje potrzeby. Jedną z nich jest niewątpliwie właściwe odżywianie, które pomaga mu stawiać czoło codziennym wyzwaniom i daję mu siłę oraz energię. Drugą, równie ważną, jest potrzeba odpowiedniej zabawy, edukacji i relaksu.

Psy to bardzo inteligentne stworzenia, które potrzebują ciągle ciekawego zajęcia, które odpowiada zastanym warunkom. Poza właściwą opieką weterynaryjną należy zadbać o to, aby nasz pupil stale się rozwijał za sprawą doboru odpowiednich zabawek. Jeżeli posiadamy tego czworonożnego przyjaciela, to z pewnością zauważyliśmy jak bardzo cieszy się z nowo zakupionej zabawki, prawda?

Gdzie kupować zabawki dla psa?Istnieje wiele miejsc, gdzie możemy wyposażyć się w niezbędne zabawki dla psa jak gryzaki, kongi, klikery, gwizdki, szarpaki, aporty, dyski, czy frisbee. Takie akcesoria zakupimy zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online. Szczególnie poleca się zakup przez internet, gdyż sklep zoologiczny online, jest w stanie zaoferować nam znacznie większy wybór oraz niższe ceny.

Zabawki dla psaDobry sklep zoologiczny online, poza podstawowymi artykułami jak karma sucha dla psa, jest w stanie zaoferować nam setki modeli zabawek w jednym miejscu. Właściwie dobrana zabawka jest stymulatorem umysłu zwierzaka, co pomaga mu optymalnie się rozwijać. Taki przedmiot pozwoli mu rozładować emocję, zminimalizuje ryzyko wystąpienia nudy i zachęci do aktywnej zabawy. To również świetna okazja, aby wzmocnić wasze więzi.

Psy czasami zachowują się bardzo podobnie do dzieci. Z tego również względu mogą niezwykle szybko nudzić się swoimi zabawkami. Taka sytuacja wymusza na nas zakup od 6 do 8 zabawek o różnej teksturze, kształcie i rozmiarze. Stworzy to sytuację, w której będziemy mogli co kilka dni je wymieniać. Taka rotacja sprawi, że będą one ciągle atrakcyjne dla naszego pupila.

Zabawka dla psa jako forma nagrodyZabawka może być też świetną alternatywą nagrody za ćwiczenia czy dobre zachowanie. Nawet najlepsza karma dla psa, nie spowoduje w dużych ilościach, że zwierzak nie przytyje. Przysmaki dla psa bardzo łatwo można zastąpić więc zabawkami, które ucieszą naszego czworonoga, a nam pozwolą zażyć rozrywki razem z nim.


Dlaczego psy uwielbiają się bawić?Psy są gatunkiem zwierząt, które potrzebują zabawy do optymalnego rozwoju. Etolodzy mówią o tym, że są to najbardziej rozrywkowe zwierzęta i nigdy nie dorośleją. Zabawa dla nich jest podstawą życia, bez której nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Podczas niej normuje się w ich organizmie ciśnienie krwi, obniża poziom stresu, zmniejsza napięcie mięśni i wzmacnia odporność. Zupełnie jak u ludzi.