pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2021
  • 20 marca 2021
  • wyświetleń: 8890

Pszczyński Cross Terenowy - 20 marca indywidualny plogging

Za nami:

Pszczyński Cross Terenowy 20 marca - w pierwszy dzień astronomicznej wiosny - nie odbędzie się w planowanej formie. Będzie można jednak przebiec wyznaczoną trasę indywidualnie, a przy okazji (opcjonalnie) posprzątać okolicę! Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem organizatorów.

Pszczyński Cross Terenowy - trasy w okolicach Parku Zwierzyniec w Pszczynie
Pszczyński Cross Terenowy - trasy w okolicach Parku Zwierzyniec w Pszczynie. Zaprasza Leszek Pławecki · fot. Pszczyński Cross Terenowy / Facebook


Pewnie każdy z Was się zastanawia, czy I edycja Pszczyńskiego Crossu Terenowego - Cztery Pory Roku edycja Wiosna 2021 odbędzie się w pierwotnym terminie, czyli w pierwszym dniu astronomicznej wiosny? W związku z przedłużeniem zakazu organizacji imprez sportowych oraz zakazie zgromadzeń organizatorzy są zmuszeni odwołać zawody sportowe przypadające na 20 marca.

- Chcemy zorganizować w pełni legalne i bezpieczne zawody, żeby każdy poczuł ducha rywalizacji i walki na trasie, a nie bieg wirtualny, trening czy wycieczka. Wiemy z doświadczenia, że płacicie za zawody i tego oczekujecie. Podjęliśmy decyzję nie ryzykować i nie naginać przepisów, bo mogłoby to nam całkowicie zamknąć drzwi do organizacji jakichkolwiek zawodów w przyszłości. Mamy nadzieję, że edycja Wiosna się odbędzie, gdyż mamy czas do czerwca. Dajcie nam czas do końca marca z wyznaczeniem nowej daty zawodów - mówią organizatorzy Crossu.

- W marcowym terminie, czyli 20 marca będziemy na Was czekać, aby pozwolić Wam przebiec się trasą naszego Crossu. Będziemy na pewno na miejscu. Jeżeli będziemy tylko mieli możliwość, to oznaczymy trasę. Wasze płatności zachowują 100% ważność i wartość, są automatycznie przepisane na nowy termin, który zostanie podany do końca marca. Komu nie będzie pasował nowy termin, do 10 kwietnia niech prześle nam wtedy maila o rezygnacji. Mamy nadzieję, że rozumiecie i szanujecie naszą decyzję. Była ona dla nas bardzo ciężka - tłumaczą.

Ale to nie wszystko! Akcja będzie połączona z tzw. ploggingiem, czyli bieganiem i sprzątaniem okolicy. Na miejscu chętni uczestnicy otrzymają worki i rękawiczki jednorazowe. Sprzątanie nie jest jednak obowiązkowe. Wystartować będzie można w godzinach 8.00 - 14.00 w okolicach Karczmy Żubr przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

Czym jest Pszczyński Cross Terenowy? To w założeniu cykliczna impreza biegowa. Wytyczono 3 trasy o dystansach 10, 20 i 30 km. Wszystko odbywać się będzie w terenie - o każdej z czterech pór roku. Projekt będzie miał ma na celu promocję szeroko rozumianej aktywności.

- Cztery razy do roku będziemy chcieli się spotykać w wybranej lokalizacji na terenie naszej pięknej pszczyńskiej ziemi i pokazywać ludziom te same, aczkolwiek zgoła inaczej wyglądające miejsca w każdej z pór roku - mówi Leszek Pławecki. - W dzisiejszych czasach ruch i sportowa rywalizacja są niezbędne dla naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Co roku wybierając inną lokalizację chcemy pokazać nie tylko lokalnym biegaczom, ale przyjezdnym sportowcom uroki gminy Pszczyna, czy powiatu pszczyńskiego. Będą to mniej znane miejsca, rzadko uczęszczane drogi itp.

Bieg skierowany jest praktycznie dla każdego, kto w jakiś sposób uprawia bieganie. Dla niego właśnie jest trasa 10 km. Dla wytrwałych przygotowana została trasa nieco dłuższa i urozmaicona widokowo wynosząca 20 km. A dla wytrwałych jest 30-stka z przeszkodami w postaci powalonych drzew i przejść przez leśne strumyki.

- Każdy znajdzie coś dla siebie - zdecyduje na co jest gotowy, z czym chce się zmierzyć - tłumaczy Leszek Pławecki.

Więcej o projekcie pisaliśmy w grudniu w artykule Pszczyński Cross Terenowy - nowy projekt biegowy Leszka Pławeckiego. Zapraszamy na stronę pszczyna-cross.pl/ oraz na Facebooka Pszczyńskiego Crossu Terenowego.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.