pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 762

Jakie dokumenty są niezbędne w trakcie sprzedaży mieszkania?

Materiał partnera:

Przygotowujesz się do sprzedaży mieszkania? W takim razie powinieneś wiedzieć, jakie dokumenty przygotować. Wszystko zależy od tego, czy jest to sprzedaż z odrębną księgą wieczystą, sprzedaż nieruchomości obciążonej hipoteką, czy spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu. Sprawdź, co Ci potrzebne w każdej sytuacji!

1. Sprzedaż mieszkania - jakie dokumenty?
2. Skorzystaj z pomocy notariusza, jeśli nie jesteś pewien, jakie dokumenty musisz posiadać!

Sprzedaż mieszkania nie jest taka prosta, składa się na to wiele czynników, a także wiele potrzebnych dokumentów. Nic dziwnego, że wiele osób często korzysta z pomocy profesjonalistów. To skuteczne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie całej sprawy. Wynajem notariusza to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne!

Sprzedaż mieszkania - jakie dokumenty?Jeżeli sprzedajesz mieszkania z wyodrębniona księgą wieczystą, musisz pamiętać o numerze samej księgi, a także dokumentu, na jakiej podstawie został on wydany. Co jeśli sprzedajesz mieszkanie ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu? Wtedy potrzebujesz księgi wieczystej, jeśli jest prowadzona, zaświadczenie ze spółdzielni o wskazaniu osoby uprawnionej, a także wspominany już dokument potwierdzający nadanie numeru. Będzie to na przykład wypis aktu notarialnego - radzi notariusz. Katowice to jedno z miast, gdzie codziennie sprzedaje się mieszkania. Należysz do osób, które mają w planach tego dokonać? Kiedy sprzedajesz mieszkanie obciążone hipoteką, potrzebny Ci będzie dokument z banku - zaświadczenie o wysokości zadłużenia, a na nim numer rachunku kredytowego do spłaty kredytu.

Skorzystaj z pomocy notariusza, jeśli nie jesteś pewien, jakie dokumenty musisz posiadać!Jeszcze nigdy nie sprzedawałeś mieszkania? Występują pewne niejasności lub wątpliwości w Twojej głowie? Obawiasz się, że o czymś zapomnisz i poniesiesz przez to konsekwencje? W takim wypadku zleć przygotowanie dokumentów potrzebnych do sprzedaży mieszkania odrębnej firmie notarialnej. Skorzystaj z usług notariusza, który wszystko wykona wedle ścisłych zasad. Dzięki temu unikniesz problemów i konsekwencji prawnych, czy skarbowych. Ponadto, kiedy sprzedajesz mieszkanie, koszty notariusza będą jedynie odsetkiem kwoty, którą za dane mieszkanie otrzymasz. Naprawdę więc warto zdecydować się na takie usługi, o czym przekonało się o tym wielu klientów notariuszy.