pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2021
  • 24 czerwca 2022
  • wyświetleń: 51645

Do końca czerwca deklarujemy czym ogrzewamy dom

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Do końca czerwca każdy właściciel lub zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw ma obowiązek złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

komin, kominy, dach, smog
Do końca czerwca deklarujemy czym ogrzewamy dom · fot. pless.pl


Zgodnie z ustawą o termomodernizacji deklaracja zawierać będzie takie informacje, jak: imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby; adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw; informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach; numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie); adres e-mail (opcjonalnie). Deklarację można złożyć elektronicznie lub w formie papierowej (w urzędzie gminy).

Złożenie deklaracji to obowiązek właścicieli oraz zarządców budynków. Na wysłanie deklaracji mamy czas
do końca czerwca 2022 roku w przypadku budynków już istniejących lub 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła w przypadku nowych obiektów.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, która odpowiada za bazę CEEB - gunb.gov.pl.

ceeb

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj