pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 245

[FOTO] Strażacy rozpoczęli cykl ćwiczeń na lodzie

Dodatnie temperatury powietrza spowodowały, że lód na akwenach jest coraz cieńszy i w przypadku poruszania się po nim, niesie za sobą jeszcze większe niebezpieczeństwo. W związku z powyższym, pszczyńscy strażacy rozpoczęli kolejny już cykl ćwiczeń, mających na celu jeszcze lepsze przygotowanie ich do działań, zwłaszcza teraz gdy pokrywa lodowa jest bardzo niestabilna i zróżnicowana.

Strażacy rozpoczęli cykl ćwiczeń na lodzie - 02.2021 · fot. KP PSP Pszczyna


Zajęcia prowadzone przez kadrę instruktorów obejmują m.in. elementy dotyczące przygotowania do działań i zasad BHP, samoratowania oraz różnych czynności ratowniczych z użyciem sprzętu. Miejmy nadzieję, że nie zajdzie konieczność sprawdzania umiejętności strażaków w warunkach rzeczywistych, które niestety miewają tragiczny finał.

- Jednocześnie, kolejny już raz apelujemy o rozsądek i nie wchodzenie na zamarznięte cieki i zbiorniki wodne! Pamiętaj, że wchodząc na lód zawsze podejmujesz ryzyko, którego skutki mogą być fatalne - przypominają strażacy.

BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.