pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 2506

Goczałkowice: mieszkańcy otrzymają ulotki nt. wymiany starych kotłów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Już wkrótce do wszystkich mieszkańców Goczałkowic trafi broszura informująca o konieczności wymiany starych kotłów oraz o działaniach ekologicznych w gminie.

Ulotki dla mieszkańców Goczałkowic
Ulotki dla mieszkańców Goczałkowic · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Broszura trafi do mieszkańców wraz z decyzjami podatkowymi. Powstała w ramach kampanii informacyjnej, której celem jest uświadamianie, jak ważna jest wspólna walka o jak najlepszą jakość powietrza. Wcześniej na terenie Goczałkowic pojawiły się banery przypominające o terminach wymiany kotłów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- W broszurze znajdziecie Państwo informacje o obowiązkach wynikających z uchwały antysmogowej, szkodliwości smogu, działaniach prowadzonych w Goczałkowicach na rzecz poprawy jakości powietrza, codziennych zachowaniach, które prowadzą do ograniczenia smogu czy możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę kotłów i inwestycje ekologiczne. Mam nadzieję, że te materiały będą dla Państwa pomocne - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Tymczasem gmina Goczałkowice-Zdrój otrzymała zgodę na dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach III etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Dzięki temu jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z dofinansowania do 80% i wymienić 104 kotły na ekologiczne. W ramach tego etapu planowane są również docieplenie ścian 10 budynków, docieplenie stropodachów i dachów 10 budynków oraz wymiana okien w 10 budynkach. Nabór wniosków odbył się w 2020 roku.

Przypomnijmy, w dwóch poprzednich etapach Programu w ciągu dwóch lat w Goczałkowicach wymienionych zostało 240 kotłów, docieplono 50 budynków, a w 30 wymieniono okna.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj