pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2021
  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 2765

Muzeum Zamkowe w Pszczynie ponownie otwarte

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj

Muzeum Zamkowe w Pszczynie po okresie zamknięcia ponownie otwarło się dla publiczności we wtorek, 2 lutego. Zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym.

Zima, park, Muzeum Zamkowe, zamek, pałac, śnieg
Zimowa aura w pszczyńskim parku · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Muzeum można zwiedzać komfortowo i bezpiecznie dzięki wprowadzonym już wiosną ubiegłego roku zaleceniom służb sanitarnych, które w dalszym ciągu będą obowiązywać (m.in. maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dwumetrowego dystansu między sobą). W tej chwili udostępnione zostaną wystawy w budynku Zamku. Od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-16.00 (kasa muzealna czynna jest do godz. 15.00) zapraszamy do zwiedzania Wnętrz XIX i XX wieku, Zbrojowni oraz Galerii II piętra i wystawy czasowej pt. "Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929". Wtorek pozostaje dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum, w tym dniu udostępniamy Wnętrza XIX i XX wieku.

Zachęcamy do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych. Muzeum można zwiedza
tylko indywidualne. Tymczasowo zawieszono oprowadzanie z przewodnikiem, lecz w zamian Muzeum udostępnia, za symboliczna opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.
Zabytkowy Kompleks Stajni Książęcych zostanie udostępniony w terminie późniejszym. Pomimo prowadzonych obecnie prac konserwatorsko-remontowych przy Zameczku Myśliwskim Promnice, zapraszamy na spacery wokół Zameczku.

Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zwiedzania dostępne są na stronie internetowej Muzeum: www.zamek-pszczyna.pl.

Muzeum kontynuuje działalności online. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych materiałów zamieszczanych na stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Strona internetowa: zamek-pszczyna.pl
Facebook: www.facebook.com/zamekpszczyna
Instagram: www.instagram.com/muzeumzamkowepszczyna
Sklep internetowy: sklep.zamek-pszczyna.pl

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zamek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj