pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • wyświetleń: 4945

Wejście do Przedszkola nr 6 w Pszczynie zostanie przebudowane

Przedszkole nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie to jedyne gminne przedszkole, które posiada oddziały specjalne. Uczęszczają do niego dzieci niepełnosprawne poruszające się na wózkach. Niestety, obecnie zamontowane szyny na schodach nie spełniają swojej funkcji z uwagi na różny rozstaw kółek w wózkach. Wkrótce wejście do przedszkola zostanie jednak przebudowane, tak, aby sprostać potrzebom osób z niepełnosprawnościami.

Wejście do Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie · fot. Arkadiusz Gardiasz - radny Rady Miejskiej w Pszczynie


Urząd Miejski w Pszczynie rozstrzygnął przetarg na realizację zadania dotyczącego przebudowy schodów zewnętrznych wraz z pochylnią w Przedszkolu nr 6 w Pszczynie przy ul. Księżycowej 27. Jedyną ofertę o wartości 54 648,90 zł brutto złożyła firma Plater - Spółka Jawna Zakład-Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Pławecki Sylwester z Łąki. Umowa na wykonanie zadania została już podpisana. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 czerwca tego roku.

Wejście do Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie
Wejście do Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie · fot. Arkadiusz Gardiasz - radny Rady Miejskiej w Pszczynie


Warto dodać, że we wrześniu ubiegłego roku radni Arkadiusz Gardiasz i Marek Szklorz ponownie złożyli do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola interpelację (pierwszy wniosek został złożony w maju 2018 roku) dotyczącą rozbudowy schodów zewnętrznych wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych przy Przedszkolu Publicznym przy ul. Księżycowej 27. Podkreślali, że obecna infrastruktura nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - zwłaszcza wejście do placówki. Zdaniem radnych zamontowane szyny nie spełniają swojej funkcji oraz norm przewidzianych prawem.

W odpowiedzi udzielonej wówczas przez Barbarę Sopot-Zembok czytaliśmy, że prowadzone postępowania przetargowe (a były cztery) zostały unieważnione z uwagi na brak ofert potencjalnych wykonawców. Zadanie zostało wprowadzone do projektu budżetu gminy Pszczyna na rok 2021 i zabezpieczono na ten cel 60 tys. zł.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.