pless.pl

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1026

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Materiał partnera:

Wybór pierścionka zaręczynowego dla ukochanej kobiety nie jest zadaniem prostym. Przede wszystkim powinieneś zadbać, aby pasował on do jej charakteru, stylu noszonej przez nią biżuterii. Biżuteria zaręczynowa może być bardzo klasyczna, ale bez problemu znajdziesz także pierścionki w stylu retro. Oprócz charakteru pierścionka warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Określ swój budżet
Na co zwracać uwagę wybierając pierścionek zaręczynowy?

Określ swój budżetCena pierścionka zaręczynowego, podobnie jak cena obrączek ślubnych może być bardzo różna. Wiele zależy od jakości kruszcu, w przypadku pierścionka na cenę wpływ ma również wybór kamienia szlachetnego lub półszlachetnego. Za pierścionek zaręczynowy można w związku z tym zapłacić od kilkuset złoty do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od twojego budżetu i tego, który model ostatecznie ci się spodoba. Przed wizytą w salonie jubilerskim warto jednak określić swoją górną granicę jeśli chodzi o cenę pierścionka. Możesz także przyjąć poniżej jakiej ceny nie planujesz zejść. To pierwsze kryterium, które pozwoli ci znacznie ograniczyć wybór dostępnych u jubilera modeli.

Na co zwracać uwagę wybierając pierścionek zaręczynowy?Jubiler Korn radzi, aby wybór pierścionka rozpocząć od wyboru kruszcu, z którego ma być on wykonany. Jeszcze do niedawna zarówno w przypadku obrączek, jak i pierścionków zaręczynowych dominowało klasyczne żółte złoto. Dzisiaj kobiety znacznie częściej wybierają białe złoto. Kupując pierścionek zaręczynowy, warto wiedzieć, które z tych dwóch rozwiązań bardziej przypadnie do gustu twojej wybrance i będzie korespondowało z noszoną przez nią biżuterią. Jeśli trudno ci wybrać, możesz także zdecydować się na pierścionek z dwukolorowego złota, który łączy w sobie odcięte złota i srebra. Ciekawa propozycję stanowią również pierścionki w kolorze coraz modniejszego różowego złota. Przy okazji warto zwrócić uwagę na gramaturę pierścionka - masz do wyboru bardzo delikatne modele, jak i te znacznie bardziej masywne. Wybór tutaj ponownie powinien być podyktowany tym, jaką biżuterię nosi kobieta.

Pierścionki zaręczynowe różnią się także rodzajem kamienia w nich umieszczonego. Oczywiście najbardziej pożądanym kamieniem w pierścionku zaręczynowym jest diament. Jest to kamień szlachetny o wyjątkowej trwałości, która symbolicznie ma podkreślać siłę samego związku. Do tego oszlifowany diament w postaci brylantu przepięknie lśni na dłoni wybranki. Nie da się jednak ukryć, że jest to kamień bardzo drogi, którego wybór znacząco podnosi cenę pierścionka. Możesz wybrać inny, nie mniej piękny kamień - szafir, rubin, szmaragd, ametyst, topaz. Te kolorowe kamienie przyciągają uwagę, pięknie prezentują się na dłoni. Jeśli któryś z nich jest szczególnie lubiany przez ukochaną kobietę, to może warto wybrać właśnie taki pierścionek. Rzadziej proponuje się pierścionki z cyrkoniami, choć oczywiście dostępne są one w ofercie sklepów jubilerskich. Chodzi przede wszystkim o to, że cyrkonia jest kamieniem znacznie mniej trwałym od diamentu, szafiru czy ametystu, a biorąc pod uwagę, że pierścionek zaręczynowy kobieta ma nosić całe życie, może to nie być najlepszy wybór.