pless.pl

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1857

Wirtualne biura, czyli adres dla firmy

Materiał partnera:

Jeśli posiadasz firmę i chcesz ograniczyć koszty jej bieżącego funkcjonowania - przeczytaj. Wirtualne biura to obecnie już nie tylko adres, na którym możesz zarejestrować spółkę.
Sprawdź ofertę na wirtualne biura w Warszawie Śródmieście.

Czym są wirtualne biura i dlaczego są tak potrzebne przedsiębiorcom ?Koszty stałe to największy wróg przedsiębiorców. Bardzo często okazuje się, że firma ma duże przychody, ale po podsumowaniu roku wychodzi na to, że jej właściciel nie zarobił zbyt dużo.
Jeśli jesteś przedsiębiorcą to pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie - ryzykujesz bardzo wiele prowadząc firmę. Skoro już podejmujesz ryzyko to wyciskaj z firmy jak największe kwoty, które zainwestujesz w nieruchomości, akcje z całego świata, obligacje czy waluty.

Obcinanie kosztów nie może prowadzić do jakiegokolwiek wyzysku osób, które zatrudniasz.
Koszty trzeba obcinać, tak, aby nikt nie był poszkodowany - ani pracownik, ani klient.
Jak mogą pomóc w tym wirtualne biura ? Wirtualne biuro to może być kompleksowo poprowadzona siedziba Twojej firmy, spółki a nawet fundacji czy stowarzyszenia.

Siedziba w biurze wirtualnym kosztuje od 45 do 120 złotych netto miesięcznie.
Z jednej strony adres biura wirtualnego wpiszesz do KRS czy CEiDG jako adres siedziby firmy, ale z drugiej strony siedziba firmy będzie otwarta w dni powszednie, będzie w niej personel, będzie odpowiednio wyposażona, zarówno w sekretariat czy sale do spotkań zarządu spółki.
Są to niewątpliwie duże koszty stałe jak i koszty wynajęcia lokalu biurowego i wyposażenia go nie tylko w biurka i szafy, ale meble do sal konferencyjnych.

Ryzyka prowadzenia biznesu a biura wirtualneWirtualne biuro to oszczędność kosztów stałych - wysokiego czynszu za lokal biurowy i jeszcze wyższych pensji dla personelu, który sprawia, że siedziba firmy jest czynna w dni powszednie.
Personel musi składać się przynajmniej z dwóch osób, jakby jedna zachorowała czy poszła na urlop. Warto zaoszczędzone w ten sposób kwoty odkładać, gdyż prowadzenie biznesu to bardzo ryzykowne zajęcie, jak pokazała obecna pandemia koronawirusa.

Po pierwsze pamiętaj o tym, o czym trąbią media od przynajmniej 10 lat - przedsiębiorcy otrzymają znikomą emeryturę z ZUS. Jest więc rzeczą konieczną, by przedsiębiorca posiadał zdywersyfikowane inwestycje. Druga sprawa to zmiany w przepisach. Może się nagle okazać, że wejdzie jakiś przepis, który sprawi, że nie będzie się dało prowadzić biznesu w Twojej branży. Tak właśnie okazało się w trakcie pandemii. Wobec tego warto mieć poduszkę finansową, chociażby na opłacanie czynszu i mediów za restaurację, klub fitness czy hotel, albo na kurs programowania i zmianę branży.

Warto też siedzibę firmy mieć zawsze poza miejscem, w którym jest prowadzona działalność, bo to miejsce może okazać się za drogie, za małe lub za duże i będziesz go zmieniać.

Zmiana magazynu, hali produkcyjnej, sklepu z większej powierzchni na mniejszą nie może pociągać za sobą zmiany adresu siedziby w KRS czy CEiDG i informowania na przykład 100 kontrahentów, że teraz jest inny adres do faktur. Dodatkowo, w internecie istnieje obecnie szereg portali, które analizują wiarygodność firm i jeśli adres siedziby się zmienia to wiarygodność firmy jest uznawana za niską. Siedzibę firmy najlepiej posiadać gdzieś pod innym, stałym adresem.

Może to być nawet wirtualne biuro w Warszawie centrum, nie ma ku temu przeciwwskazań. Wirtualne biuro odbiera całą korespondencję spływającą do Twojej firmy, może ją zarówno wysłać kurierem jak i po prostu wykonać jej skany do PDF i posłać w załączniku email.

Siedziba w biurze wirtualnym ma również przewagę nad rejestracją firmy w domu czy mieszkaniu, gdyż w trakcie nieobecności listonosz może przynieść ważny list, który wirtualne biuro bez trudu by odebrało. Upublicznienie baz KRS czy CEiDG to z kolei niechciana korespondencja np. oferty na księgowość, listy od fundacji z prośbą o wsparcie, katalogi mebli biurowych, które niekoniecznie będziesz chciał otrzymywać nawet kilka lat po zamknięciu firmy.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.