pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2021
  • 26 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5350

Goczałkowice: ogrzewasz ekologicznie? Płacisz niższy podatek!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

To konkretna zachęta do stosowania wyłącznie ekologicznych źródeł ciepła! Od 1 stycznia właściciele takich nieruchomości w Goczałkowicach płacą ponad 80% niższy podatek od nieruchomości.

Goczałkowice z lotu ptaka dron
W Goczałkowicach paląc ekologicznie zapłacisz niższy podatek · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Jako gmina uzdrowiskowa w szczególny sposób dbamy o to, abyśmy oddychali jak najlepszym powietrzem. Przystępujemy do realizacji kolejnego, III etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Do tej pory, dzięki dofinansowaniu do 80% umożliwiliśmy mieszkańcom realizację 320 inwestycji dla poprawy jakości powietrza, głównie w zakresie wymiany kotłów na ekologiczne - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest walka ze smogiem, którego źródłem w głównej mierze jest indywidualne ogrzewanie budynków. Dlatego dajemy mieszkańcom Goczałkowic kolejną zachętę do tego, aby korzystali wyłącznie z ekologicznych źródeł ciepła. To preferencyjna stawka podatku od nieruchomości - dodaje.

Zachęta jest prosta: mieszkaniec, który ma w domu wyłącznie ekologiczne źródła ciepła, zapłaci dużo niższy podatek od nieruchomości dla budynków mieszkalnych lub ich części. Ponad 80%! Standardowa stawka wynosić będzie 0,63 zł od 1 m kw. Stawka dla opalających nieruchomość ekologicznie - 0,10 zł od 1 m kw.

Ekologiczne źródła ciepła to pompa ciepła, podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, źródło ogrzewania wykorzystujące energię elektryczną, gaz, olej opałowy. Co ważne, wszystkie zainstalowane źródła ciepła w budynku muszą być ekologiczne. Dlatego posiadanie kominka wyklucza korzystanie z niższej stawki.

Aby skorzystać z preferencyjnej stawki podatnik powinien złożyć w Urzędzie Gminy informację lub deklarację dotyczącą podatku od nieruchomości, do której dołącza oświadczenie. Druk wraz z oświadczeniem stanowią załącznik do zarządzenia wójta gminy, są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej - TUTAJ.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 210 71 85, wewn. 114.

Preferencyjna stawka zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2021 r.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj