pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • 25 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4706

Policja: działania NURD w powiecie pszczyńskim

22 stycznia pszczyńska drogówka prowadziła działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Piesi i rowerzyści to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i to oni często stają się ofiarami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Działania NURD w Powiecie Pszczyńskim
Działania NURD w powiecie pszczyńskim - 22.01.2021 · fot. KPP Pszczyna


Głównym celem akcji było podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz kierujących motorowerami. Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolowali wzajemne relacje zarówno kierujących, jak i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu, natomiast do dyslokacji patroli wykorzystana została między innymi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach działań stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią przepisów.

Ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego mundurowi 21 stycznia na terenie powiatu prowadzili akcję "Świeć Przykładem", podczas której rozdano ponad tysiąc odblasków (pisaliśmy o tym tutaj). Warto przypomnieć, że element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.