pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2130

W starostwie trwa cykl szkoleń z wdrażania dostępności

Pracownicy pszczyńskiego starostwa oraz jednostek organizacyjnych biorą udział w szkoleniach, które ułatwią dostęp do świadczonych usług osobom z niepełnosprawnościami.

szkolenie
W starostwie trwa cykl szkoleń z wdrażania dostępności · fot. Powiat


W ramach realizacji projektu związanego z wdrażaniem dostępności w pszczyńskim starostwie rozpoczęły się szkolenia on-line pracowników. Podstawowym celem projektu jest poprawa funkcjonowania urzędu w obszarze dostępności usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz jednostek organizacyjnych szkolą się z przygotowywania dokumentów cyfrowych i prowadzenia stron internetowych zgodnie ze standardem dostępności WCAG 2.1. Szkolenia prowadzi dr Izabela Mrochen, certyfikowany ekspert ds. WCAG.

- Z dużym zrozumieniem podchodzimy do szczególnych potrzeb komunikacyjnych osób z niepełnosprawnościami, ale także osób starszych. Bierzemy udział w projektach i szkoleniach, dzięki którym dostosowujemy naszą przestrzeń, ale także wytwarzane dokumenty do wymagań wszystkich mieszkańców - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Pracownicy pszczyńskiego starostwa, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie przystąpili również do kursu Polskiego Języka Migowego na poziomie A1, który zakończy się egzaminem. Szkolenie online prowadzi Maciej Kowalski, prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Związku Głuchych.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.