pless.pl

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1114

Magazyny self storage - idealne rozwiązanie dla osób prywatnych i firm

Materiał partnera:

Brakuje Ci miejsca w mieszkaniu, a nie chcesz wyrzucać kompletu wymienionych mebli lub poszukujesz alternatywy do przechowywania wyposażenia używanego jedynie sezonowo? A może prowadzisz firmę i cały czas masz kłopoty z nadwyżkami towaru lub składowaniem dokumentacji? Rozwiązaniem tych problemów będzie usługa typu self storage, czyli samoobsługowe boksy magazynowe. Dowiedz się, na czym to dokładnie polega, poznaj zalety samo-przechowywania oraz zasady wyboru idealnego magazynu.

Czym jest self storage?Self storage to tzw. samo-przechowywanie. Niewielkie magazyny do wynajęcia w USA i Europie Zachodniej już od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnim czasie w Polsce również powstało wiele firm oferujących tego typu usługę. Boksy do wynajęcia to pomieszczenia wydzielone w większym budynku. Każdy boks jest zamykany, a Klient podpisujący umowę z zarządcą nieruchomości otrzymuje do nich wyłączny dostęp. W takiej komórce można składować dowolne przedmioty (z wyjątkiem rzeczy nielegalnych czy mogących stwarzać zagrożenie). Pracownicy obiektu oraz inne osoby trzecie nie mają dostępu do poszczególnych magazynów. Wynajmujący może w dowolnej chwili dowozić przedmioty do składowania lub je zabierać, ponieważ budynek jest dostępny 24h na dobę. Wraz z kartą elektroniczną czy kodem otrzymuje on także dostęp do drzwi wejściowych obiektu.

Wynajem magazynu samoobsługowego - dlaczego warto?Wynajem magazynu typu self storage to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala uzyskać dostęp do dodatkowej przestrzeni magazynowej za stałą opłatę miesięczną. Boksy do wynajęcia są tańsze niż wynajem całego magazynu. Z powodzeniem można wynająć pomieszczenie o powierzchni już od 2,5 czy 3 m2, które doskonale sprawdzi się na potrzeby użytkowników prywatnych. Przedsiębiorcy częściej poszukują nieco większych komórek (np. 20 czy 35 m2). Bezpieczne boksy magazynowe do wynajęcia można znaleźć m.in. w ofercie katowickiej firmy Róża Rent - rozarent.pl, która w branży obecna jest już od 2005 roku. Hala znajduje się w dogodnym punkcie miasta, co zapewnia szybki dojazd. Kolejnym atutem usługi jest wysoka elastyczność dotycząca czasu najmu. Firmy z branży self storage umożliwiają udostępnienie komórki na krótki lub dłuższy okres. To pozwala zyskać przestrzeń potrzebną jedynie np. na czas remontu czy przeprowadzki lub dodatkowy magazyn, w którym będą składowane zapasy firmowego towaru przez wiele kolejnych lat działalności. Warto podkreślić, że samoobsługowy magazyn do wynajęcia to rozwiązanie zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa. Cały budynek, w którym wydzielone są boksy, jest odpowiednio zabezpieczony przez kradzieżą. Często obok systemów alarmowych, zarządzający takimi nieruchomościami wynajmują ochroniarzy, którzy dyżurują w budynku 24h na dobę. Poszczególne boksy magazynowe posiadają ogrzewanie (stała temperatura), są czyste i suche, co zapewnia bezpieczeństwo składowanego mienia. Bez obaw w takim miejscu można przechowywać książki, biznesową dokumentację, elektronikę czy hobbystyczne kolekcje.

Boksy magazynowe do wynajęcia - idealne rozwiązanie dla osób prywatnychNiewielkie boksy magazynowe bardzo często wynajmują osoby indywidualne, które mieszkają w blokach i nie posiadają dodatkowego miejsca w piwnicy czy garażu. Taki magazyn pozwala zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów, które nie mieszczą się w mieszkaniu. Z powodzeniem można tutaj składować zimową odzież i ubrania, wyprawkę dziecięcą, zabawki, kolekcje książek czy komiksów. Niektóre osoby decydują się również na wynajem magazynu, ponieważ chcą znaleźć bezpieczne miejsce dla rodzinnych pamiątek. Boksy do wynajęcia bardzo dobrze sprawdzą się do przechowywania rowerów, namiotów i sprzętu biwakowego, nart, desek snowboardowych oraz innego wyposażenia użytkowanego jedynie sezonowo. Taką komórkę można wykorzystać również do składowania mebli lub sprzętu AGD, gdy wymienimy wyposażenie mieszkania na nowe. W niewielkich mieszkaniach problemem bywają także ozdoby świąteczne. Duża sztuczna choinka, zestawy bombek, łańcuchów, lampek i innych ozdób choinkowych zajmują naprawdę dużo miejsca. Wynajem magazynu samoobsługowego o niewielkiej powierzchni pozwala bezpiecznie składować ozdoby aż do kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Bombki i inne dekoracje choinkowe często są jednak bardzo delikatne, dlatego warto je starannie zapakować, aby uniknąć potłuczenia misternych dzieł. Nie wiesz, jak to zrobić? Na blogu Róża Rent znajdziesz szczegółowy poradnik na ten temat: "Jak pakować i przechowywać ozdoby świąteczne", w którym przedstawione zostały sprawdzone patenty dotyczące pakowania ozdób świątecznych.

Magazyny do wynajęcia - ekonomiczna oferta dla firmOferty self storage doskonale sprawdzają się nie tylko dla osób indywidualnych, ale i przedsiębiorców. Elastyczność umów, różne powierzchnie boksów do wyboru oraz całodobowy dostęp sprawiają, że samoobsługowe magazyny do wynajęcia mogą zastąpić własną powierzchnię magazynową w firmie. Można je wykorzystać jako alternatywę przy całkowitym braku magazynu lub w momencie, gdy przestaje wystarczać miejsca na składowanie towaru. Boksy magazynowe bardzo często wynajmują sklepy internetowe (https://rozarent.pl/aktualnosci/nid-98-magazyny-dla-sklepow-internetowych). W branży e-commerce niejednokrotnie zamówienia spływają cyklicznie, dlatego w określonych porach roku może być potrzebne więcej miejsca do składowania i wtedy stały magazyn przestaje wystarczać. Obecnie wiele naszych codziennych aktywności przeniosło się do sieci, a sprzedaż online rozwija się błyskawicznie. W praktyce, wraz ze wzrostem kupujących, pojawiło się dużo niewielkich sklepów internetowych (np. rękodzielniczych), które nie posiadają rozbudowanej bazy lokalowej. Boksy do wynajęcia pozwalają rozwiązać problem ze składowaniem towaru (bez konieczności przepłacania za duży magazyn). Dodatkowym atutem jest dostęp o dowolnej porze dnia i nocy, co znacznie ułatwia przyjmowanie dostaw od hurtowni oraz kompletowanie zamówień składanych przez Klientów na stronie sklepu. Magazyny do wynajęcia mogą wykorzystać firmy produkcyjne, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania palet z zamówionym towarem. Wynajem boksu sprawdzi się także wtedy, gdy w biurze zaczyna brakować miejsca na zgromadzoną dokumentację. Zgodnie z polskimi przepisami prawnymi, wiele dokumentów trzeba przechowywać np. przez okres 5 lat. Niewielkie kancelarie, biura rachunkowe czy inne firmy usługowe mogą mieć problem z wygospodarowaniem oddzielnego pomieszczenia na archiwum. Boksy magazynowe świetnie go zastąpią - zapewniają optymalne warunki dla papieru (brak wilgoci, stała temperatura) i poufność dokumentacji. Wyłączny dostęp dla osób uprawnionych gwarantuje, że żadne dane zapisane w składowanych dokumentach nie wyciekną na zewnątrz, co w czasie szczególnej ochrony RODO jest bardzo ważne. Boksy do wynajęcia sprawdzą się również dla freelancerów i osób prowadzących firmy w domu. Dodatkowa przestrzeń do składowania materiałów reklamowych, gadżetów, dokumentacji czy artykułów biurowych pozwala uniknąć zajmowania prywatnej przestrzeni.