pless.pl

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2901

Najlepsza replika do 1000 zł. Jaki rodzaj wybrać?

Materiał partnera:

Rozgrywki airsoftowe łączą coraz więcej fanów militariów. To wspaniała okazja do spotkania z osobami, które podzielają nasze hobby. Omawiana rozrywka wymaga dobrej kondycji fizycznej. Nic dziwnego, że bardzo często jest określana sportem! Potyczki w przestrzeni otwartej dostarczają wielu emocji. Każdy gracz airsoftowy powinien zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek. Fundamentalną kwestię stanowi replika - główne narzędzie w walce! Rozpoczynając przygodę z airsoftem, nie musimy od razu kupować najdroższego modelu. Warto wziąć pod uwagę wersje, których cena nie przekracza 1000 zł.

Najlepsza replika do 1000 zł. Jaki rodzaj wybrać?


Fundamentalne parametry każdej replikiAirsoft wymaga nie tylko sprawności i znajomości technik taktycznych, ale także specjalnego ekwipunku. W końcu bez odpowiedniej repliki nie jesteśmy w stanie skutecznie eliminować przeciwników. Fundamentalną kwestią, której powinien przyjrzeć się każdy gracz, jest dobór sprzętu. W GunFire znajdziemy szeroki wybór strzelb, pistoletów, karabinków, snajperek czy rewolwerów. Wśród wielu rodzajów replik znajdziemy modele mniej lub bardziej zaawansowane. Koszt wielu z nich sięga nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli rozpoczynamy przygodę z aktywnymi rozgrywkami drużynowymi i mamy ograniczony budżet, możemy przyjrzeć się nieco tańszym replikom.

Mówiąc o sprzęcie do potyczek airsoftowych, warto wspomnieć o szerokiej gamie modeli replik, których cena nie przekracza 1000 zł. W tej grupie znajdziemy wiele wyśmienitych wersji, które z pewnością odpowiedzą oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających graczy. Istotny jest rodzaj zasilania, który wykorzystuje dany sprzęt. Wyróżniamy trzy podstawowe modele replik - elektryczne, gazowe oraz sprężynowe. Działanie pierwszej wersji opiera się o wbudowany silnik, który odpowiada za wystrzał amunicji. Modele gazowe, jak sama nazwa wskazuje, do pracy potrzebują specjalnych puszek z gazem. Ostatni wspomniany typ występuje głównie w strzelbach, pistoletach czy snajperkach. Za wypchnięcie kulki odpowiada w tym wypadku naciągana sprężyna.

Budowa repliki ma znaczenie!Repliki przeznaczone do wykorzystania podczas rozgrywek airsoftowych mają odpowiednią budowę, wielkość oraz funkcje dodatkowe. Jeśli wybraliśmy już sposób zasilania, powinniśmy przejść do kolejnych parametrów. Bardzo ważny jest typ repliki. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz wymagań. Nie każdy gracz potrafi posługiwać się snajperką czy strzelbą. Powinniśmy zatem zdecydować się na taką replikę, która będzie odpowiadała naszym umiejętnościom.

W zależności od rodzaju sprzętu przeznaczonego do rozgrywek airsoftowych warto przyjrzeć się systemom dodatkowym, które wspierają działanie repliki. W wypadku modelu elektrycznego dobrze jest wybrać wersję w zestawie z akumulatorem. Powinniśmy także zwrócić uwagę na oferty wyposażone w technologię MOSFET. Jest to specjalny system obwodowy, który pozwala na zmianę przepływu prądu wewnątrz urządzenia. Wspomniana technologia zabezpiecza replikę przed uszkodzeniem. Systemy Blow Back i Hop Up wpływają na doznania związane z korzystaniem z danego modelu. Dzięki pierwszej funkcji będziemy mogli poczuć charakterystyczny odrzut. Z kolei Hop Up skutecznie poprawi trajektorię lotu wystrzelonej kulki.