pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2849

10 szt. oczyszczaczy powietrza do 5 przedszkoli w gminie Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Gmina Miedźna w związku z podpisaną umową na realizację kampanii "Mogę zatrzymać smog-przedszkolaku złap oddech" II edycja, otrzymała pomoc rzeczową w postaci 10 szt. oczyszczaczy powietrza do 5 przedszkoli, które zakwalifikowały się do kampanii.

oczyszczacze


Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

W kampanii bierze udział 5 przedszkoli z terenu gminy Miedźnatj.:
  • Gminne Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli;
  • Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze;
  • Gminne Przedszkole Publiczne "Bajka" we Frydku;
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli- Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli;
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej- Gminne Publiczne Przedszkole im. Marii Kownackiej w Miedźnej.


Łącznie w ramach uzyskanej pomocy rzeczowej pozyskano 10 szt. oczyszczaczy, które oczyszczają powietrze w salach przedszkolnych. Kampania edukacyjno-informacyjna została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

BM / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj