pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 stycznia 2021
  • wyświetleń: 773

Ubrania robocze dla pracowników - gdzie kupować je taniej?

Materiał partnera:

Jeżeli wymaga tego stanowisko pracy, pracodawca zobowiązany jest do przekazania pracownikom odpowiedniej odzieży roboczej. Gdzie można zakupić ją w niskich cenach.

Ubrania robocze dla pracowników - gdzie kupować je taniej?


Odzież robocza stosowana jest jako środek ochrony bezpośredniej. Powinna być używana wtedy, gdy odzież własna pracownika jest narażona na uszkodzenie albo znaczne zabrudzenie. Pracowników w odzież roboczą zaopatruje pracodawca.

Zakup odzieży BHPOgrodniczki, spodnie do pasa, koszule flanelowe, kurtki czy bluzy - odzież robocza to szeroka gama produktów. Pracodawca przy jej doborze powinien przede wszystkim kierować się wymaganiami BHP, dlatego wtedy, gdy nie wie, na co się zdecydować, może także skonsultować się ze specjalistą z tej dziedziny. Zakup odzieży BHP możliwy jest w specjalnych sklepach prowadzących handel takim wyposażeniem - to najczęściej hurtownie odzieży roboczej oraz sklepy BHP oferujące artykuły związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Koszt odzieży roboczej jest zróżnicowany, ponieważ wpływa na niego szereg czynników. Zatem, na jaki wydatek musi przygotować się pracodawca?

Co wpływa na koszt odzieży roboczej?Ceny odzieży roboczej rozpoczynają się od około 15-20 złotych za koszulkę, natomiast mogą kończyć się nawet na około 500 złotych w przypadku kurtek zimowych i innego typu specjalistycznej odzieży. Koszty są zależne od wielu czynników: zastosowane materiały, jakość wykonania, a nawet rozmiar, dlatego też najlepiej zapoznać się z propozycjami cenowymi online. Warto przy tym wskazać, że kupowanie najtańszej odzieży roboczej nie zawsze jest też wskazane. Chociaż na początku będzie niskim wydatkiem, to jednak potem może szybko się zniszczyć, więc pracodawca będzie musiał zakupić ją na nowo.

Tania odzież BHP w internecieW poszukiwaniu niedrogiej odzieży BHP pracodawca powinien przede wszystkim skupić się na sklepach internetowych. Działająca online hurtownia odzieży roboczej Centrumbhp.pl to bardzo dobry wybór - nie tylko pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ale też czasu, ponieważ nie wymaga osobistego dojazdu, a paczka z zakupionymi produktami będzie dostarczona na miejsce. Dużym atutem zakupów internetowych jest możliwość porównania ze sobą ofert w różnych sklepach - także na te same produkty. Właśnie dlatego kupujący może wtedy wybrać ten sklep, który ma najniższe ceny, by zaoszczędzić na zakupach najwięcej. Zazwyczaj komplet odzieży roboczej dla pracownika jest wydatkiem wynoszącym od około 150 złotych w przypadku odzieży na lato, do nawet około 1000 złotych, gdy odzież ta jest przeznaczona na zimę.