pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • 23 stycznia 2021
  • wyświetleń: 8684

[WIDEO] Akcja "Świeć przykładem" z babcią i dziadkiem w powiecie pszczyńskim

Czwartkowa odsłona kampanii "Świeć Przykładem" w powiecie zakończyła się wielkim sukcesem. Na spotkania licznie przybyli zarówno najmłodsi, jak i seniorzy, którzy obchodzili swoje święto. Rozdano ponad tysiąc odblasków oraz sto poradników "Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku".21 stycznia pszczyńscy policjanci zawitali w 4 punktach powiatu. Byli w Pszczynie, Suszcu, Warszowicach i Pawłowicach. Na spotkaniach rozdawali opaski odblaskowe oraz poradniki dotyczące bezpieczeństwa. Frekwencja lokalnej społeczności była zaskakująca. Rozdano ponad tysiąc elementów odblaskowych. Najmłodsi cieszyli się z obecności oznakowanych wozów, przy których chętnie się fotografowali.

Dla seniorów, oprócz opasek odblaskowych, policjanci mieli przygotowane poradniki "Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku", w których zawarte są porady od policjantów dotyczące bezpieczeństwa w sklepach, w kontaktach telefonicznych czy w ruchu drogowym. Zawarte są w nim także informacje od strażaków, mówiące o tlenku węgla, czyli "cichym zabójcy" oraz ewakuacji w razie pożaru. Poradniki te bardzo chętnie zabierali seniorzy oraz młodzież, która chciała je przekazać swoich dziadkom.

Akcja „Świeć Przykładem” w powiecie pszczyńskim - 21.01.2021 · fot. KPP Pszczyna


W spotkania te zaangażowane były także lokalne media, portale internetowe, Ochotnicza Straż Pożarna oraz rozgłośnie radiowe, dzięki którym przybyli mogli pozdrowić swoich najbliższych i złożyć życzenia swoim babciom z okazji ich święta. Akcję na miejscu wsparł również burmistrz Pszczyny. - To bardzo ważna społecznie inicjatywa. Takie działania przyczyniają się do zwiększenia świadomości mieszkańców i tym samym bezpieczeństwa na drodze. Bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór tego przedsięwzięcia i że włączyły się w jego promocję lokalne media. Zachęcam do noszenia odblaskowych elementów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nawet taki drobiazg jak opaska jest bardzo istotny w przypadku naszego bezpieczeństwa, pozwalając kierowcy na dostrzeżenie pieszego z kilkukrotnie większej odległości - powiedział Dariusz Skrobol.

Akcja „Świeć Przykładem” w powiecie pszczyńskim - 21.01.2021 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Nadrzędnym celem tych spotkań było uświadomienie głównie pieszym i rowerzystom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. - W ostatnich 5 latach na drogach powiatu odnotowano blisko 200 zdarzeń drogowych z ich udziałem, a 14 z nich zginęło - mówią policjanci i dodają: - Mamy nadzieję, że rozdane odblaski znacznie przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy za tak liczne przybycie, a wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia.

Zapraszamy także do obejrzenia materiału zrealizowanego przez portal Bielskie Drogi. To wideorelacja z czwartkowej akcji "Świeć przykładem" we wszystkich miejscowościach powiatu.

BM, sid, ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna, KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.