pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3663

Konwent włodarzy gmin i powiatu ws. szczepień

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Włodarze gmin i powiatu podczas zdalnego konwentu prowadzili rozmowy na temat szczepień przeciw wirusowi COVID-19 na terenie powiatu pszczyńskiego.

konwent
Konwent włodarzy gmin i powiatu ws. szczepień · fot. Powiat


Podczas zdalnego Konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego, włodarze rozmawiali o potrzebie wzajemnej współpracy w związku ze zbliżającymi się szczepieniami mieszkańców.

- Impulsem do zwołania konwentu w trybie pilnym była konieczność zorganizowania się od wewnątrz. Zależy nam na tym, aby dzielić się rozwiązaniami organizacyjnymi pomiędzy punktami szczepień i gminami oraz służbami działającymi w oparciu o strukturę powiatu, by szczepienia przebiegły sprawnie. Mamy świadomość, że dystrybucja szczepionek, system rejestracji i proces rozliczeń materiałowych i finansowych pozostają po stronie rządowej - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W konwencie, oprócz włodarzy reprezentujących samorządy z powiatu pszczyńskiego, uczestniczyli także dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie oraz bryg. Grzegorz Kołoczek - komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Dr n. med. Marcin Leśniewski omówił wyniki spotkania przedstawicieli punktów szczepień na terenie powiatu pszczyńskiego, które zorganizował szpital.0 - Ustaliliśmy, że z medycznego punktu widzenia będziemy współpracować, jeśli chodzi o pacjentów szczególnie obciążonych reakcjami uczuleniowymi, a także będziemy się starać zrobić wszystko, aby żadna szczepionka, której ludzie tak bardzo potrzebują nie uległa zmarnowaniu - poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

konwent
Konwent włodarzy gmin i powiatu ws. szczepień · fot. Powiat


Podczas konwentu bryg. Grzegorz Kołoczek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie omówił treść poleceń oraz zakres zadań dotyczących organizacji transportu do punktów szczepień, jakie podczas wideokonferencji z Śląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej zostały postawione przed jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

- W takcie roboczego spotkania z gminnymi koordynatorami ustaliliśmy kanały przepływu informacji oraz możliwy zakres udzielanego wsparcia. Zależy nam, aby żaden senior z terenu powiatu, który tego realnie potrzebuje, nie pozostał bez wsparcia - mówi bryg. Grzegorz Kołoczek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. - Jednak zależy nam na tym, aby informacja o potrzebie wsparcia wpływała do podmiotów realizujących szczepienia, bądź gmin i dopiero po weryfikacji do naszego stanowiska kierowania. Wnioski o wsparcie transportu będziemy przyjmować wyłącznie od gminnych koordynatorów - dodaje.

Zgodnie z decyzją wojewody z dowozu miałyby możliwość skorzystania wyłącznie osoby niepełnosprawne, a także osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj