pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2021
  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7501

Ruszyła nowa linia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami

W środę, 20 stycznia przed godziną 6.30 rano wyruszył pierwszy autobus na nowej powiatowej linii Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój, której organizatorem jest Powiat Pszczyński.

autobus komunikacji powiatowej, linia do Goczałkowic-Zdroju
Ruszyła nowa linia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami · fot. Powiat


- Zorganizowaliśmy komunikację na tej trasie w trybie pilnym po tym, gdy prywatny przewoźnik zawiesił kursy na trasie do Czechowic-Dziedzic. Zależało nam na zapewnieniu dojazdu mieszkańcom do pracy, a uczniom do szkół ponadpodstawowych - młodzież teraz dojeżdża na praktyki - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Do tej pory na trasie realizowanych było po sześć kursów tam i z powrotem od poniedziałku do piątku. W ramach nowej powiatowej linii U4 kursów jest dziewięć w dni "szkolne" oraz cztery w soboty. Są też dodatkowe przystanki - autobus dojeżdża na ul. Brzozową. W dni nauki szkolnej, trzy kursy poranne i popołudniowe są realizowane na przystanek przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie, czyli naszej największej powiatowej szkole, by młodzież mogła szybciej i bezpieczniej dotrzeć do i z placówki.

Przedstawiciele powiatu pszczyńskiego prowadzali rozmowy z gminą Czechowice-Dziedzice, by zechciała pokryć koszty wozokilometrów na swoim terenie. Na tym etapie gmina Czechowice nie wyraziła chęci przedłużenia linii poza powiat pszczyński.

Do końca 2021 roku na trasie do Goczałkowic autobusy wykonają niemal 55 tys. wozokilometrów. Koszt organizacji przewozów na tej linii wyniesie 225 tys. zł. Sfinansuje je powiat pszczyński, pokrycie części kosztów wstępnie zadeklarowała gmina Goczałkowice-Zdrój. Trwają rozmowy z gminą Pszczyna w tym temacie. - To przykład potrzebnej współpracy pomiędzy samorządami, z której korzystają mieszkańcy - podkreśla starosta.

Trasa jest obsługiwana przez autobus typu miejskiego marki IVECO z częściowo niską podłogą przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd wyposażony jest w urządzenie GPS obsługujące aplikację KiedyPrzyjedzie, dzięki której pasażerowie będą mogli sprawdzić godziny przyjazdu autobusu.

Rozkład jazdy autobusów kursujących powiatową linią Pszczyna-Goczałkowice dostępny jest na stronie komunikacja.powiat.pszczyna.pl.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.