pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2769

Jakość powietrza będzie bardzo zła - ostrzeżenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego ogłoszono III poziom ostrzeżenia o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10.

Smog w Pszczynie - 11.12.2020
Smog w Pszczynie - 11.12.2020 · fot. BM / pless.pl


Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza na stacjach monitoringu na poniższych obszarach, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych będzie bardzo zła. Prognozowane na dzień 11 stycznia przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu PM10 obejmuje: Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląską, Świętochłowice, powiatach: rybnickim, mikołowskim, wodzisławskim, pszczyńskim oraz w części powiatu bielskiego (gminy: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Wilamowice).

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech.

Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj