pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2021
  • 10 stycznia 2021
  • wyświetleń: 19768

Pandemia dotyka pszczyńskiego szewca z 35-letnim doświadczeniem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Pan Stanisław ma 55 lat, od 20 lat prowadzi swój zakład szewski w Pszczynie przy ulicy Kopernika 26 (Dom Usług). Ostatnie miesiące są dla niego bardzo trudne.

Zakład szewski przy ul. Kopernika w Pszczynie


Jeżeli szkoły są zamknięte, dzieci uczą się w domu, nauczyciele - tak jak większość ludzi - pracują zdalnie, do tego wszystkie imprezy jak wesela, sylwester czy studniówki są odwołane, to prowadzi to do mniejszej eksploatacji obuwia. - Co roku o tym czasie miałem pełne ręce roboty, drzwi się nie zamykały. W tym sezonie ledwo starcza na koszty - mówi pan Stanisław. - Kocham swoją pracę. Od 35 lat daję nowe życie butom. Wierzę w moich klientów, dlatego jeżeli wrzuciłaś swoje ulubione szpilki do szafy lub najwygodniejsze buty na siłownię poszły w zapomnienie, pamiętaj, że czas pandemii się skończy. Warto więc być przygotowanym na świętowanie tej okoliczności w naprawionych butach.

- Zapraszam do mojego zakładu, gdzie wykonuję kompleksową naprawę obuwia. Bądźmy solidarni w tych trudnych czasach. Wspierajmy się nawzajem - zanieś buty do szewca, zamów zupę z ulubionej restauracji lub kup nowy kapelusz u pani, która od lat prowadzi pracownię modniarsko-czapniczą w Pszczynie. Ratujmy małe jednoosobowe działalności. - apeluje pan Stanisław.

Usługi szewskie, które mogą odmienić Twoje ulubione obuwie: wymiana fleczków, zelówek, obcasów, zwężanie cholewek, klejenie, szycie oraz wiele innych przeróbek.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj