pless.pl

Wiadomości

  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2142

Kup klimatyzator zimą - oszczędzisz i... ogrzejesz się!

Materiał partnera:

Zakup klimatyzacji jest zwykle podyktowany sezonem - następują pierwsze upały i mnóstwo osób decyduje się zamówić lub kupić stacjonarnie klimatyzator, który pomoże przetrwać wysokie temperatury. Oczywiście adekwatnie do liczby osób wzrastają ceny produktów - producenci chcą zarobić.

Jeśli więc nie masz w planach spędzić następnego lata na Syberii, zastanów się już dziś nad zakupem urządzenia chłodzącego. Zimą zapłacisz mniej, a niektóre modele wykorzystasz nawet teraz do ogrzania pomieszczeń.

Klimatyzatory nie tylko chłodzą
Jeśli nie chcesz decydować się na klimatyzację split, a chcesz mieć skuteczne, wydajne urządzenie, które nie kosztuje fortuny - zdecyduj się na polecany klimatyzator przenośny.

Takie urządzenie może spełniać cztery funkcje:
  • chłodzić,
  • ogrzewać,
  • wentylować,
  • osuszać powietrze.


Ogrzewanie klimatyzatorem jest możliwe, ponieważ jest on pompą ciepła, której działanie można odwrócić - latem to jednostka wewnętrzna chłodzi, a zewnętrzna usuwa ciepłe powietrze. Jeśli chcesz ogrzać się zimą, umożliwi to jedno kliknięcie na pilocie - jednostka wewnętrzna zacznie ogrzewać zamiast chłodzić.

Klimatyzator przenośny, jak sama nazwa wskazuje, jest mobilny i nieskomplikowany w montażu, dzięki czemu możesz przenosić go między pomieszczeniami, w zależności od potrzeb.

Sprawdź, jak dobrać klimatyzator:
https://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/klimatyzator-do-domu/.

Stosunek ceny do wydajności klimatyzatora przenośnego jest optymalny, zwłaszcza po sezonie, kiedy producenci często wykonują "czyszczenie magazynów", sprzedając towar po niższej cenie.

Wśród zalet ogrzewania klimatyzatorem zwróć uwagę na to, że:
1. Szybko ustawisz właściwą temperaturę i skontrolujesz ją;
2. Ustawisz kierunek nadmuchu i jego intensywność, dla najwyższego komfortu;
3. Nie ponosisz wydatków na opał;
4. Klimatyzator filtruje, a więc oczyszcza powietrze w Twoim domu;
5. Wygodnie sterujesz, np. za pomocą aplikacji;
6. Dbasz o środowisko - nowoczesne czynniki chłodnicze są ekologiczne;
7. Zmniejszasz koszty ogrzewania w porównaniu do ogrzewania np. farelką.

Wśród klimatyzatorów z funkcją grzania znajdziesz np.:
  • Klimatyzator przenośny Fersk Vind


Moc grzewcza wystarczy w tym przypadku do ogrzania powierzchni ok. 40 m².
Może być stosowany również przy osuszaniu i wentylowaniu powietrza, a funkcja swing pozwala na ustawienie optymalnego nawiewu powietrza. Urządzenie sygnalizuje też, kiedy należy opróżnić zbiornik na skropliny. Klimatyzatorem marki Fersk możesz sterować przy pomocy pilota lub panelu sterującego.

  • Klimatyzator przenośny Warmtec Morso

Moc grzewcza sprawdzi się tutaj na powierzchniach ok. 45 m². Tutaj również znajdziesz cztery funkcje - ogrzewanie, chłodzenie, osuszanie i wentylację powietrza. Sterować możesz również na dwa sposoby: pilotem lub panelem sterującym.

Dzięki klimatyzatorowi przenośnemu możesz uzupełniać tradycyjne ogrzewanie lub w przypadku łagodnej zimy nawet je zastąpić. Dlatego zakup klimatyzatora przenośnego nie oznacza, że schowasz go po letnim sezonie do pudełka.