pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2951

[ZDJĘCIA] Wręczono nagrodę Amatorskiej Grupie Teatralnej z Woli

W Urzędzie Gminy Miedźna odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla Amatorskiej Grupie Teatralnej z Woli za zajęcie III miejsca w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego" w kategorii: "Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje". Nagrodę przyznano za spektakl "Kiszyni kapusty" w reżyserii ­­Bronisławy Niesyto. Obsada aktorska: Zofia Janosz, Zofia Jarnot, Aleksandra Świergolik, Sabina Noga, Łukasz Granatyr, Kazimierz Matyjasik.

Wręczenie nagrody dla Amatorskiej Grupy Teatralnej z Woli - 28.12.2020 · fot. UG Miedźna


Osobiście Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs wręczyła nagrodę przedstawicielce grupy teatralnej Zofii Janosz i złożyła serdeczne gratulacje i życzenia. Wśród wielu bardzo miłych słów wybrzmiało: - Gratuluję Państwu ogromnej pasji kultywowania tradycji i obrzędów. Tożsamość kulturowa to najcenniejszy element życia społecznego towarzyszący nam w codziennym życiu. Wartość Państwa pracy ma ogromny wymiar społeczny. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i miłość do "Małej Ojczyzny" - powiedziała Beata Białowąs.

Wręczono nagrodę i uroczyste dyplomy Amatorskiej Grupie Teatralnej z Woli
Wręczenie nagrody dla Amatorskiej Grupy Teatralnej z Woli · fot. UG Miedźna


Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka wręczył również list gratulacyjny, gdzie zawarł słowa gratulacji i podziękowania. Dodał: - Gratuluję Państwu wyróżnienia. Jest to nietuzinkowe wyróżnienie, które napawa nas mieszkańców Gminy Miedźna dumą. Państwa pasja kultywowania tradycji i obrzędów jest niezwykła i pozwala nam wierzyć, że ludowość i obrzędowość w naszej gminie nie zaginie. Dziękuję za Waszą pracę i pasję.

Raz jeszcze bardzo serdecznie gratulujemy tego artystycznego wyróżnienia.

BM / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.