pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2195

[FOTO] Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w pszczyńskim starostwie

Starostwo Powiatowe w Pszczynie odwiedzili harcerze, by przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. To niezwykły symbol bożonarodzeniowej nadziei, miłości i wiary.

Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w pszczyńskim starostwie - 23.12.2020 · fot. Powiat


Dzień przed Wigilią harcerze II Szczepu Harcerskiego "Chmura" im. hm. Józefa Pukowca w Pszczynie przekazali staroście Barbarze Bandole, Betlejemskie Światło Pokoju. To wyjątkowy płomień, który odbywa niezwykłą podróż.

- Betlejemskie Światło Pokoju niech będzie dla nas symbolem pokoju, miłości i niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tego potrzebują - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Światło odbierane jest z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Stąd harcerze niosą wieczny płomień do wszystkich zakątków świata. W Polsce, od prawie 30 lat akcję prowadzi Związek Harcerstwa Polskiego. - Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje światło od słowackich skautów. Przekazanie ognia odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, a raz w Polsce - mówi Mikołaj Piórko, komendant SH "Chmura" w Pszczynie i dodaje, że betlejemskie światło przez pszczyńskich harcerzy zostało odebrane na Jasnej Górze.

Lampiony z betlejemskim płomieniem trafiły do parafii pw. św. Jana Pawła II w Pszczynie, parafii pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie oraz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Czarkowie. Stąd mieszkańcy mogą zabrać ogień do swoich domów.

W tym roku, Związek Harcerstwa Polskiego przygotował także Mapę Światła, gdzie można sprawdzić, w których miejscach rozbłysnął betlejemski płomień.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.