pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2020
  • 23 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5824

Ponad 50 prac spłynęło na konkurs plastyczny "Świeć przykładem"

Zorganizowany w grudniu ubiegłego roku konkurs dobiegł końca. Do pszczyńskiej policji - organizatora akcji - napłynęło ponad 50 prac. Dzieci wykazały się niesamowitą fantazją i twórczością artystyczną.

Prace nadesłane na konkurs plastyczny "Świeć przykładem"
Prace nadesłane na konkurs plastyczny "Świeć przykładem" · fot. KPP Pszczyna


Konkurs zorganizowany przez pszczyńskich policjantów okazał się strzałem w dziesiątkę. W trakcie przerwy świątecznej oraz ferii zimowych napłynęło wiele prac. Dzieci wykorzystały ten czas bardzo twórczo. Choć dominowały prace rysunkowe, nie zabrakło również prac przestrzennych.

- Bardzo dziękujemy za tak spore zainteresowanie konkursem. Dzieła były tak fantastyczne i ciekawe, że ciężko było wybrać zwycięzcę - komentują mundurowi.

Każde dziecko na swój sposób rozumie hasło kampanii "Świeć Przykładem". Większość nadesłanych prac ukazywała jak ważnym obowiązkiem jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku. Pojawiły się także takie, w których były ukazane inne zachowania godne naśladowania, czyli pomaganie osobom starszym, segregowanie śmieci czy noszenie maseczek.

Nagrody w konkursie plastycznym "Świeć przykładem"
Nagrody w konkursie plastycznym "Świeć przykładem" · fot. KPP Pszczyna


Po burzliwych naradach wybrano zwycięskie dzieło. Ze wszystkimi uczestnikami policjanci skontaktują się telefonicznie bądź mailowo w poniedziałek, 25 stycznia. Nagrody przewidziano dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie.

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie dziękuje za pomoc w zorganizowaniu konkursu: KWP Katowice, WORD Katowice, Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.