pless.pl

Wiadomości

  • 23 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4950

6 sposobów jak dbać o całoroczny domek drewniany

Materiał partnera:

Wysokiej jakości domki drewniane są trwałe, wytrzymałe i mogą służyć Ci przez lata. Jednak nawet najwyższej jakości drewno jest podatne na czynniki zewnętrzne takie jak woda, czy słońce. Jeśli Twój domek nie jest odpowiednio pielęgnowany nie przetrwa żadnych uszkodzeń.

6 sposobów jak dbać o całoroczny domek drewniany


Dbanie o domek drewniany to ciężka pracaJeśli ktoś nie posiada domku drewnianego na własność, nie wie ile wysiłku wymaga utrzymanie go w dobrym stanie. Dom Mistrza radzi jak i czym impregnować Twój domek z drewna, żeby przetrwał długie lata, ale co jeszcze możesz zrobić? Jeśli będziesz postępować zgodnie z praktykami opisanymi w tym artykule, z biegiem lat będziesz potrzebował nie tylko coraz mniej czasu na konserwację swojej konstrukcji, ale również Twój drewniany domek będzie wciąż zachwycał swoim wyglądem.

1. Obserwuj zniszczenia spowodowane przez wodęWoda może powodować gnicie, osłabienie, rozpadanie się drewna, czy rozwój pleśni; może również wpłynąć negatywnie na stabilność konstrukcji. Przywrócenie drewna do pierwotnego stanu może kosztować dużo pieniędzy. Warto, więc sprawdzić nachylenie wokół domku, ponieważ określa jak dobrze woda przepływa w porze deszczowej. Konieczne jest sprawdzenie skuteczności środka konserwującego, ponieważ od niego zależy, jak dobrze utrzyma się domek w porze deszczowej.

2. Sprawdź swoje rynnyLiście i gruz często dostają się do kanalizacji utrudniając, tym samym odprowadzanie wody, co prowadzi do wycieku nie na zewnątrz, ale w środku Twojego domku. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji należy umieścić siatkę na szczycie rynien, aby ograniczyć przedostawanie się jakichkolwiek ciał stałych, które mogłyby zakłócać przepływ wody. W ten sposób zapobiegniesz uszkodzeniom ścian przez wodę.

6 sposobów jak dbać o całoroczny domek drewniany


3. Zwracaj uwagę na odległość roślin od domkuKażda zgodzi się, że rośliny są piękne i wzbogacają koloryt krajobrazu. Rośliny są też domem dla wszelkiego rodzaju owadów, ślimaków itp. Dlatego zaleca się, żeby roślina okrywowa znajdowała się, co najmniej trzy metry od zewnętrznej strony domu. To ograniczy dostęp robakom, gruzom, wodzie i innym czynnikom, które mogłoby zagrozić Twojemu domkowi z drewna.

4. Powstrzymaj gnicie drewnaJeśli zauważysz czarny lub szaro-zielony osad na zewnątrz swojego domku, oznacza to powstawanie pleśni lub próchnienia drewna - co jest nie tylko szkodliwe dla drewna, ale powoduje również problemy zdrowotne u człowieka. Zamiast ciągłego zajmowania się tym problemem, warto wyjść przed szereg i od razu użyć środka konserwującego przeciw pleśnieniu drewna.

5. Chroń swój domek przed słońcaZ biegiem czasu ekspozycja na promienie słoneczne może spowodować blaknięcie koloru drewna - promieniowanie UV niszczy włókna drewna. Posiadanie jakiejś formy ochrony sprawi, że domek​​ nie będzie zbyt narażona na słońce. Dlatego, aby zapewnić trochę cienia, konieczne jest założenie daszku, który ma, co najmniej od dwóch do trzech metrów głębokości.

6 sposobów jak dbać o całoroczny domek drewniany


6. Zasadź drzewaKonieczne jest, aby mieć jakąś formę osłony przed żywiołami takimi jak wiatr, czy słońce. Możesz to zrobić sadząc drzewa. Po pierwsze, zmniejszają prędkość wiatru, dzięki czemu nie musisz się martwić uszkodzeniami spowodowanymi przez przedmioty uderzające o domek lub utratę dachu podczas burzy. Po drugie, zmniejszają intensywność promieni słonecznych, a tym samym zapobiegają wapnieniu.

Domki drewniane całoroczne z zewnątrz jak i w środku wyglądają zachwycająco. Jednak prawdą jest, że wymagają sporo Twojej pracy i uwagi. Dobrą motywacją może być wizja czerpania radości z drewnianego domku przez długie lata.