pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4939

[FOTO] Zakończyła się przebudowa ulicy Lercha w Pszczynie

Zakończyła się przebudowa ulicy Lercha na osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie. Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową.

Ulica Lercha w Pszczynie - 23.12.2020 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Ulica Lercha składa się z dwóch odcinków, jeden o długości 182m, a drugi - 111m. Obydwa, o łącznej długości 293 metrów, zostały przebudowane i oddane do użytku przed świętami Bożego Narodzenia. Dotychczas droga posiadała nawierzchnię w większości utwardzoną kruszywem, w części gruntową. W ramach inwestycji nie tylko wymieniono nawierzchnię na asfaltową, ale także zabudowano studnię deszczową i ułożono krawężniki.

ulica Lercha w Pszczynie
Ulica Lercha w Pszczynie przed remontem · fot. UM Pszczyna


- Od wielu lat robimy wszytko, aby jak najwięcej dróg modernizować i rozbudowywać. Takie są oczekiwania naszych mieszkańców. W tym roku skończyliśmy kilkanaście inwestycji związanych z modernizacją sieci drogowej w mieście i sołectwach - mówi burmistrz Dariusz Skrobol i dodaje, że w przyszłorocznym budżecie gminy na przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową zarezerwowano ponad 21 milionów złotych.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.