pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 grudnia 2020
  • wyświetleń: 523

Generalny wykonawca budowlany - jak go wybrać?

Materiał partnera:

Generalny wykonawca budowlany przejmuje całkowitą odpowiedzialność za stworzenie projektu, a następnie realizację inwestycji. W ten sposób oszczędza inwestorowi nerwów związanych z zatrudnianiem kilku niezależnych ekip. Współpraca z generalnym wykonawcą odbywa się w oparciu o jedno centrum decyzyjne. Dzięki temu nie ma problemów z określeniem zakresu odpowiedzialności.

Oczywiście z zalet zatrudnienia generalnego wykonawcy skorzystasz tylko wtedy, gdy zatrudnisz rzetelną firmę. Jak ustalić, czy masz do czynienia z profesjonalistami, czy też lepiej udać się pod inny adres?

Skorzystaj z usług generalnego wykonawcy, którego rekomendują znane marki.Chcesz, by Twój obiekt spełniał wszystkie standardy dotyczące bezpieczeństwa. Ma być też funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. Może nawet ciekawią Cię nowoczesne rozwiązania technologiczne, które można w nim zastosować. Dlaczego w takim wypadku masz poprzestawać na półśrodkach?

Sprawdź, czy z generalnym wykonawcą, którego masz na oku, współpracowały znane firmy. Ich zadowolenie to gwarancja Twojej satysfakcji.

Czy warto sprawdzić referencje generalnego wykonawcy budowlanego?Zdecydowanie tak. Z opinii wystawionych przez poprzednich klientów możesz wyciągnąć ważne wnioski. Dowiesz się, czy roboty budowlane zostały wykonane terminowo i zgodnie z wyznaczonym budżetem. Uzyskasz informacje o zaangażowaniu poszczególnych podwykonawców w realizację inwestycji. Przekonasz się także, czy Twoi poprzednicy są zadowoleni z jakości zastosowanych materiałów.

Jeśli inwestorzy byli także pod wrażeniem atmosfery współpracy i doceniają profesjonalizm pracowników firmy, jesteś na bardzo dobrej drodze.

Generalny wykonawca inwestycji budowlanych powinien mieć solidne portfolio.Budownictwo zmienia się z każdym kolejnym rokiem. Cały czas na rynku pojawiają się nowinki technologiczne, które pozwalają realizować coraz bardziej wymagające inwestycje. Aby z nich skorzystać, potrzebujesz ludzi, którzy siedzą w branży od co najmniej kilkunastu lat. Doświadczenie budowlane zdobywa się bowiem wyłącznie w praktyce.

Dlatego sprawdzenie portfolio jest jednym z najważniejszych punktów, które trzeba wziąć pod uwagę. Ustalisz w ten sposób, czy masz do czynienia z niewielką firmą, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki, czy też z ludźmi, którzy na genialne pomysły wpadają od razu. A na cuda każą Ci trochę poczekać.

Czas realizacji - czy to ważny czynnik, gdy decydujesz się na generalne wykonawstwo?Generalne wykonawstwo budowlane to usługa kompleksowa. Siłą rzeczy realizacja inwestycji przebiega więc szybciej, niż przy samodzielnym zatrudnianiu podwykonawców. Porównując kilku generalnych wykonawców nie warto jednak wybierać kogoś wyłącznie na podstawie czasu realizacji. Jeśli szybki termin oddania ma być zapewniony kosztem jakości - nie tędy droga.


Zwróć uwagę na obowiązki generalnego wykonawcy zawarte w umowie.Dokładne przeczytanie umowy przed jej podpisaniem jest oczywistością. Dzięki temu dowiesz się na przykład, czy generalny wykonawca przygotowuje również plac pod budowę, czy musisz to zrobić we własnym zakresie. Zdarza się, że firmy tego typu doradzają także przy wyborze działki pod konkretną inwestycję. Również dostarczenie dokumentacji projektowej i postawienie obiektu musi się odbyć w konkretnych terminach i na jasnych zasadach.

Umowę można przed podpisaniem uzupełnić lub negocjować. Sprawdź więc, co gwarantuje Ci firma, z którą nawiązujesz współpracę.