pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2020
  • 24 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5942

Pomysły na gwiazdkowe prezenty - co pszczynianie wybiorą dla bliskich?

Przy okazji Świątecznego Weekendu Zakupów zapytaliśmy mieszkańców o najlepsze pomysły na prezenty gwiazdkowe. Odwiedziliśmy też sprzedawców, by sprawdzić, co można kupić u nich przed Świętami w celu obdarowania innych. Jakie tendencje udało nam się dostrzec?Prezenty to nieodzowny element tradycji świątecznej. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej spowodowanej epidemią, większość z nas kupiła lub kupi prezenty dla najbliższych i sama również je otrzyma. Jak wynika z przeprowadzonych przez nas rozmów, upominki w tym roku mogą być jednak nieco skromniejsze. Widzą to pszczyńscy sprzedawcy, którzy przyznają, że klienci nie wydają przed nadchodzącymi Świętami tylu pieniędzy, co w zeszłym roku.

Wielu mieszkańców podkreśla, że pod choinką z pewnością znajdzie się coś dla dzieci, ale dorośli otrzymają raczej symboliczne drobiazgi. Okazuje się poza tym, że w wielu rodzinach obecny jest zwyczaj losowania osoby, której musimy sprawić prezent, co pozwala ograniczyć wydatki okołoświąteczne, a przy okazji stanowi ciekawą, rodzinną tradycję.

Ela, ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.