pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 grudnia 2020
  • wyświetleń: 537

Kupujmy bezpiecznie w Internecie - rady mundurowych

Okres przedświąteczny to czas, kiedy bardzo często dokonujemy zakupów za pomocą internetu. Bądźmy jednak czujni i nie dajmy się oszukać.

Zakupy przez Internet stały się w dobie koronawirusa praktycznie codziennością, zwłaszcza teraz, przed świętami, cieszą się ogromną popularnością. Są bardzo wygodne i dają możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów internetowych czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internet to również miejsce, gdzie działają oszuści.

- Apelujemy, aby korzystając z tej formy zakupów zachować podstawowe środki ostrożności i zdrowy rozsądek. Dlatego uważajmy na wyjątkowe okazje i bardzo duże promocje na sprzęt i artykuły. Za każdym razem sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Starajmy się dokonywać zakupów za pobraniem, płaćmy po otrzymaniu zamówionego towaru - radzą policjanci.

Mundurowi zwracają też uwagę, by otrzymując ofertę e-mailem, nie korzystać z linków, a na stronę sklepu wchodzić wpisując adres w oknie przeglądarki, w ten sposób unikniemy stron podszywających się pod legalnie działające sklepy. Unikajmy także zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie, gdyż mogą one pochodzić m.in. z przestępstwa, zachowajmy dla pewności korespondencję ze sprzedawcą.

- Po przekierowaniu na stronę swojego banku przy płatności e-przelewem zawsze upewnijmy się, czy nic nie wzbudza naszych wątpliwości. Płatności dokonujmy wyłącznie na zaufanych urządzeniach i unikajmy wykonywania ich w miejscach publicznych. Nigdy nie udostępniajmy swoich numerów PIN czy haseł np. do bankowości elektronicznej. Nie udostępniajmy osobom postronnym numerów naszych kart kredytowych. Uważajmy także na podejrzane wiadomości o konieczności dopłaty do przesyłki - apelują mundurowi.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.