pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3279

[WIDEO] Kto może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej?

W powiecie pszczyńskim od pięciu lat nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest na terenie każdej gminy. Obecnie bezpłatne porady udzielane są wyłącznie telefonicznie.Darmowa pomoc adwokatów i radców przysługuje osobom, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w ostatnim roku nie zatrudniali innych osób.

W trakcie pandemii porady udzielane są wyłącznie telefonicznie. By skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej konieczne jest wcześniejsza rezerwacja terminu. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78.

- Jeśli mają Państwo jakąkolwiek sprawę, której nie potraficie sami rozwiązać i nie jesteście w stanie skorzystać z płatnej porady prawnika, wystarczy do nas zadzwonić i w szybki sposób, bez wychodzenia z domu, skorzystać z nieodpłatnych porad. Nasi prawnicy są do Państwa dyspozycji - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie pszczyńskim mieszkańcy mogą korzystać od początku 2016 roku. Od 2020 roku świadczone są również bezpłatne mediacje.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.