pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 768

DPS w Pielgrzymowicach "zasypany podarkami" - pomagajmy z głową

Okres przedświąteczny to czas, kiedy chętniej dzielimy się z innymi. Pomagamy potrzebującym, włączamy się w akcje charytatywne. Trzeba jednak pamiętać, że prawdziwa pomoc nie polega na oddawaniu potrzebującym tego, co nam zbywa i jest już niepotrzebne, ale na rzeczywistym zaspokojeniu potrzeb innych ludzi.

O pomocy, która staje się utrapieniem przekonuje się Dom Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach, który ma pod swoją opieką kilkadziesiąt niepełnosprawnych dziewcząt i kobiet. Przed świętami bardzo często przed wejściem do budynku pracownicy placówki znajdują kartony z używanymi ubraniami i nikomu niepotrzebnymi przedmiotami. Pozostawiony przed drzwiami karton trudno nazwać prezentem. To raczej sposób na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy podczas przedświątecznych porządków. Dla pracowników DPS-u to dodatkowy kłopot, szczególnie w dobie pandemii, kiedy trzeba zadbać o należyte warunki sanitarne i nie można sobie pozwolić na wnoszenie do placówki pudeł niewiadomego pochodzenia i o niewiadomej zawartości.

Kartony wypełniają kontenery na odpady generując większe koszty odbioru śmieci, a podopieczne być może nadal marzą o własnym pachnącym żelu pod prysznic czy szamponie do włosów. Oczywiście zdarza się, że ktoś wcześniej zadzwoni i zapyta, jakie są realne potrzeby mieszkanek. I do takiego podejścia zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomagać i dzielić się nie tylko z mieszkankami domu pomocy społecznej, ale również z innymi potrzebującymi. Istotę prezentu stanowi też estetyczne i ładne opakowanie, które sprawia, że podarunek nabiera wyjątkowego znaczenia.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.