pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2765

Zakończyły się prace na Stadionie. Obiekt oczekuje na odbiór

Późną jesienią zakończyły się prace na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza w Pszczynie. Wszystkie roboty były wykonywane pod nadzorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Obiekt oczekuje nadal na odbiór ze strony Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Na Stadionie Miejskim trwa układanie nowej murawy
Układanie nowej murawy na Stadionie Miejskim w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Początkiem grudnia odbyło się spotkanie z wykonawcą, podczas którego wskazano powstałe usterki w nawierzchni bieżni lekkoatletycznej. Obowiązująca umowa gwarantuje usunięcie przez wykonawcę wszystkich niedociągnięć wykrytych w okresie 5-letniej gwarancji. Wykonawca wniósł także zabezpieczenie finansowe tytułem należytego wykonania umowy i usunięcia wad i usterek w okresie gwarancyjnym.

Wykonanie doraźnych prac naprawczych będzie możliwe w okresie wiosennym, gdy temperatura będzie dostatecznie wysoka dla przeprowadzenia odpowiednich rozwiązań technologicznych.

Usterki w nawierzchni bieżni lekkoatletycznej - 12.2020 · fot. Henryk Kopiec - radny Rady Miejskiej w Pszczynie


Na nowym przebudowanym obiekcie do dyspozycji sportowców oddane zostaną: sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

BM / pless.pl, źródło: MORiS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.