pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1082

Kobiór: nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Od 1 stycznia 2021 roku w gminie Kobiór obowiązywać będą nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości "niezamieszkałych".

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kobiór Nr RG.0007.147.2020 z dnia 26 listopada 2020 roku w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, nowe stawki wynoszą odpowiednio:

opłaty za odpady kobiór


W przypadku niewywiązywania się z obowiązku selektywnego zbierania odpadów, opłata wzrasta czterokrotnie w przypadku pojemników 120, 240, 500 litrów oraz trzykrotnie w przypadku pojemników 1100 i 7000 litrów.

Zgodnie z treścią przepisów w przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wójt, burmistrz lub prezydent miasta zawiadamia właściciela nieruchomości o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu. Zawiadomienie stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego.

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.