pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 619

"Szlachetna Paczka" z przedszkola w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach" podaj

W tym roku po raz pierwszy Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach wzięło udział w "Akcji Szlachetna Paczka".

„Szlachetna Paczka” z Pielgrzymowic
"Szlachetna Paczka" z Pielgrzymowic · fot. Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach


Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W "Szlachetnej Paczce" prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

„Szlachetna Paczka” z Pielgrzymowic
"Szlachetna Paczka" z Pielgrzymowic · fot. Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach


Przedszkole objęło pomocą rodzinę z okolic Skoczowa. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty - zebrano nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno-sanitarne, ale również niezbędny sprzęt AGD, laptop. Wartość paczki wyniosła ok. 5 tys. zł.

Dyrektor Publicznego Przedszkola, koordynator Barbara Liszka, składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom - rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji "Szlachetna Paczka". - Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafi do potrzebującej rodziny. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji - mówi koordynator.

BM / pless.pl, źródło: Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.