pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2020
  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 28577

[WIDEO] Polskie gwiazdy apelują o pomoc dla Maciusia Cieślika

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Lamparska, Rafał Cieszyński, Janusz Chabior, Anna Dereszowska, Ilona Wrońska, Ada Fijał, Pola Gonciarz, Mikołaj Roznerski, Łukasz Nowicki oraz Sonia Bohosiewicz - to gwiazdy, które dołączyły do grona Bohaterów (Nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika. W nagranych przez siebie filmach apelują o pomoc dla chłopca, któremu zostało niewiele czasu na zebranie kwoty potrzebnej na zakup najdroższego leku na świecie.

Loading...


Od momentu zdiagnozowania SMA, Maciuś przeszedł bardzo wiele. Choroba odebrała mu możliwość poruszania się, chłopiec nie mógł jeść i samodzielnie oddychać. Wiele razy był reanimowany. Sytuację dodatkowo utrudniała padaczka. Chłopiec przebywa obecnie w szpitalu Jego codzienność to ciągłe leczenie i ciężka, bolesna rehabilitacja. Dzięki niej i podawanym w tej chwili lekom, Maciuś poczynił już pewne postępy, jednak w dalszym ciągu nie jest w stanie normalnie funkcjonować, potrzebuje nieustannej asysty.

Co więcej, chłopiec nie ruszy dalej - bez terapii genowej nie istnieje możliwość dalszej, kluczowej dla jego życia poprawy. Jak mówi Ewelina Czernecka, mama Maćka, jej syn nie ma jak na razie szansy cieszyć się życiem i poznawać świata, tak jak inne dzieci w jego wieku. Może się to zmienić tylko po podaniu leku Zolgensma, który od tego roku dostępny jest w Polsce. Terapia genowa może dosłownie postawić Maćka na nogi.

Maciusia dzieli jednak niespełna 500 gram od osiągnięcia górnej granicy kryterium wagowego dla terapii genowej. Dlatego tak ważna jest natychmiastowa pomoc.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj