pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 grudnia 2020
  • wyświetleń: 655

Jaki materac wybrać do swojego łóżka?

Materiał partnera:

Kto z nas ma przed sobą dekorowanie mieszkania lub domu? W pewnym momencie trzeba będzie podjąć decyzję, jakie łóżko i materac wybrać. W poniższym artykule znajdziesz informację, jakie rodzaje materacy rozróżniamy oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Na co zwrócić uwagę kupując materac?Decydując się na zakup tych elementów jak materace, należy zwrócić szczególną uwagę, aby odpowiadał on preferencjom danej osoby. Wygodny materac to połowa sukcesu, do tego, aby dobrze spać. Przy wyborze materaca należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak:
  • wymiary, 
  • wysokość,
  • twardość.

Jednym z ważniejszym co do preferencji parametrem materaca jest jego twardość. Nie powinien być on ani zbyt miękki, ani twardy. Może to skutkować problemami z kręgosłupem. Twardość materaca to w pełni odczucie subiektywne, które jest uzależnione od kilku czynników. Są to m.in. waga ciała, osobiste preferencje, jak również pozycja leżenia. Przykładowo osoby, które sypiają na plecach, warto, aby wybrały twardszy model, od tych, które preferują spanie na brzuchu. 
 

Rodzaje materaców piankowych


Na rynku można znaleźć szeroki zakres materacy. Do najbardziej popularnych rodzajów zalicza się materac piankowy:
  • lateksowy,
  • wysokoelastyczny,
  • termoelastyczny. 


Wszystkie materace piankowe charakteryzuje się miękkością oraz praktycznością. W wielu modelach możliwy jest wybór dedykowanego stelaża regulowanego. Wśród materacy piankowych wyróżnia się materace z pianek lateksowych. Świetnie sprawdzą się one dla alergików. Wszystko to dzięki takim właściwościom jak: hamowanie rozwoju bakterii, grzybów, roztoczy, jak również pleśni. Dodatkowo pianka lateksowa jest wyjątkowo elastyczna, wytrzymała i co ważne nie ulega deformacjom. 
Kolejnym rodzajem jest materac piankowy wysokoelastyczny. Charakteryzuje się on elastycznością punktową oraz dobrą wentylację. Sama struktura pianki jest niesamowicie lekka, wytrzymała i co ważne dostosowuje się do kształtu ciała. 

Materac z pianki termoelastycznej działa pod wypływem ciepła i nacisku ciała. Dzięki temu dopasowuje się do sylwetki i daje przyjemne odczucie otulania. Materace z pianki termoelastycznej są wyjątkowo miękkie i co ważne mają właściwości rehabilitacyjne oraz ortopedyczne.

Jeśli mieszkasz na Śląsku i chcesz znaleźć idealne materace, Katowice posiadają showroom producenta materacy Magniflex. Jest to włoska marka, która specjalizuje się w produkcji materaców, akcesoriów do nich oraz poduszek ortopedycznych.