pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 grudnia 2020
  • wyświetleń: 7181

Goczałkowice-Zdrój: nowe połączenie drogowe już gotowe

Zakończyła się kolejna duża inwestycja drogowa w Goczałkowicach. Za prawie 1,6 mln zł wybudowany został łącznik ulic Borowinowej i Zielonej.

Łącznik ulic Borowinowej i Zielonej w Goczałkowicach-Zdroju - 12.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Systematycznie poprawiamy układ komunikacyjny w gminie Goczałkowice-Zdrój. Nowe połączenie drogowe będzie dużym ułatwieniem dla osób poruszających się w kierunku uzdrowiska. Do dyspozycji są też nowe, tak potrzebne miejsca parkingowe - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W ramach inwestycji wybudowana została droga o szerokości 6 m i długości 263 mb - od końca ul. Borowinowej do ul. Zielonej, gdzie powstało nowe skrzyżowanie. Zakres prac obejmował budowę chodnika o długości 240 mb, parkingu z 54 miejscami postojowymi, zatoki autobusowej, a także wykonanie oświetlenia drogi, odwodnienie na długości prawie 300 mb oraz przykanaliki (prawie 100 mb).

Prace za 1 mln 561 tys. 908 zł 74 gr wykonała firma Drogród z Ćwiklic. Budowa łącznika w 50% finansowana była ze środków zewnętrznych. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości prawie 800 tys. zł.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.