pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1021

Ulica Polna w Studzionce przebudowana na odcinku 1 km

Jesienna aura pozwoliła na zakończenie kilku gminnych inwestycji drogowych. Niedawno przeprowadzono odbiory techniczne drogi transportu rolnego w Studzionce.

Ulica Polna w Studzionce po remoncie
Ulica Polna w Studzionce po remoncie - 12.2020 · fot. UM Pszczyna


Ulica Polna dotychczas posiadała nawierzchnię tłuczniową. Problemem było m.in. gromadzenie się wód opadowych. Przebudowa ul. Polnej odbywa się po istniejącym śladzie drogi z ujednoliceniem szerokości jezdni do 3,5m i wykonaniem mijanki o szerokości 5m i długości 20m.

- Stale rozwijamy naszą gminną sieć dróg. Oczywiście wszędzie tam, gdzie się da, sięgamy po środki zewnętrzne. Na inwestycję w Studzionce również otrzymaliśmy dofinansowanie. Z końcem roku zakończyliśmy kilka drogowych inwestycji. W Rudołtowicach została przebudowana ulica Anieli Krzywoń, na osiedlu Daszyńskiego ul. Krasińskiego. W ramach budżetu obywatelskiego przebudowaliśmy chodnik wzdłuż ul. Jagiełły. W ostatnich dniach oddane zostało rondo na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Kopernika - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Przebudowywany odcinek, na którym ułożono warstwę asfaltu liczy 990 metrów. Koszt inwestycji wyniósł 561 888,12 zł. W trakcie budowy natrafiono na grunt plastyczny, który trzeba było wymienić na kruszywo. Zabezpieczono również rurą stalową o średnicy 1m rurociąg do kopalni.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.