pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 12121

[ZDJĘCIA] Pierwszy etap przebudowy szpitala zakończony

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

W pszczyńskim szpitalu w ostatnich miesiącach wykonywane były prace w zakresie dostosowania budynku do wymagań ochrony przeciwpożarowej. To jednak nie koniec inwestycji w tym miejscu. Trwają kolejne prace w szpitalnym budynku.

Pierwszy etap przebudowy szpitala zakończony - 12.2020 · fot. Powiat


W tym tygodniu odbył się odbiór prac związanych z dostosowaniem obiektu do wymagań przeciwpożarowych. Zadanie polegało na oddzieleniu przeciwpożarowym pawilonu diagnostycznego od pawilonu łóżkowego, wydzieleniu przeciwpożarowym klatki schodowej, przygotowaniu pomieszczenia dozoru oraz części pomieszczeń pod archiwum zakładowe. Przeprowadzone zostały roboty rozbiórkowe, murarskie, wykończeniowe i instalacyjno-elektryczne. Zadanie obejmowało m.in. dostawę i montaż ślusarki drzwiowej przeciwpożarowej wraz z ościeżnicami oraz malowanie ścian i sufitów. Kosztowało blisko 850 tys. zł.

- Prace, które wykonaliśmy były niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i pracowników pszczyńskiego szpitala - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Pierwszy etap przebudowy szpitala zakończony - 12.2020
Pierwszy etap przebudowy szpitala zakończony - 12.2020 · fot. Powiat


W budynku szpitalnym trwają już kolejne prace. Firma Puchałka z Pszczyny realizuje pierwszy etap modernizacji instalacji wodociągowych. Natomiast najkorzystniejszą ofertę na dostawę wraz z montażem i uruchomieniem agregatu prądotwórczego w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie przedstawiła firma ELBRUS Zakład Inżynierii Elektrycznej z Sułkowic, która także rozpoczęła realizację zadania.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zaplanował kolejne roboty w szpitalnym budynku. W tym tygodniu mija termin składania ofert w przetargu na wymianę windy pożarowo-ratowniczej.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj