pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 228

Suplementy jako wsparcie zdrowia - czy są korzystne?

Materiał partnera:

Szybka, przetworzona żywność, czyli fastfood jest bardzo popularna, ale jednocześnie niezbyt zdrowa. To jeden z wielu powodów przez które mamy problem z pozyskiwaniem wszystkich niezbędnych składników odżywczych z codziennej diety. W efekcie chęci poprawy swojej codziennej diety, wiele osób sięga po suplementy, po to aby poprawić swój bilans witamin i mikroelementów. Jednocześnie wiele osób wciąż nastawionych jest sceptycznie do zażywania suplementów diety i korzyści płynących z ich stosowania.

Suplementy jako wsparcie zdrowia - czy są korzystne?


Według naukowców główne składniki odżywcze człowieka to: białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały, woda i witaminy. Najlepsze źródło tych składników to zdrowa dieta składająca się ze świeżej żywności w tym z owoców i warzyw. 
Jednakże nawet ludzie, którzy starają się stosować zdrową dietę, mogą czasami nie dostarczać sobie niezbędnych składników odżywczych. Dlatego suplementy diety, jeśli są odpowiednio przyjmowane, mogą być dla nas korzystne.

Jednym z głównych suplementów diety który warto włączyć do swojej dodtkowej diety to multi witamina. W multiwitaminach znajduje się bardzo dużo niezbędnych minerałów i pierwiastków, których na próżno szukać w diecie codziennej. Korzyści które wynikają z przyswajania tych składników odżywczych są trudne do przecenienia i niezauważenia. Przykładowo - wapń wzmacnia nasze kości, witamina B12 dodaje nam energii a słynna witamina D wzmacnia układ odpornościowy.

W związku z tym że nie wszystkie multiwitaminy są sobie równe, dobrze jest spożywać taką które będzie łatwiej przyswajalna przez nasz organizm. Specjlaliści zalecają przyjmowanie naturalnej multiwitaminy pochodzącej z pożywienia (warzywa i owoce), aby organizm mógł przyswoić jak największy procent składników odżywczych w nich zawartych. Warto przy okazji wspomnieć o jednym z najbardziej znanych producentów suplementów diety - Forever Living Products której produkty spełniają najwyższe rynkowe standardy a produkowane w najnowocześniejszych zakładach suplementy zachowują większość wartości odżywczych. Pełną ofertę firmy Forever Living łatwo jest odnaleźć pod adresem sklepu internetowego Forever https://aloes-forever.pl.

Wielu naukowców zwraca także uwagę na fakt, iż, zdrowe tłuszcze jednonienasycone, wielonienasycone i zdrowe tłuszcze kwasy tłuszczowe omega 3, mogą wpływać na poprawę ogólnego stan zdrowia serca. W połączeniu z ćwiczeniami, aktywnością fizyczną, przyjmowanie suplementów omega 3 może również wspierać walkę z obniżaniem wysokiego poziomu trójglicerydów. Dlatego dobrze jest upewnić się, że nasza codzienna dieta zawiera odpowiednią ilość tych zdrowych tłuszczów. Produkt Forever Living który zawiera cenne kwasy omega 3 to Arctic Forever. Według wielu naukowców, olej rybny, zawierające skoncentrowane kwasy tłuszczowe omega 3, jest świetnym suplementem diety dostarczającym właśnie te zdrowe tłuszcze.

Kolejnym ważnym suplementem diety który dobrze jest włączyć do swojej codziennej suplementacji jest białko. Białko to główny element budulcowy organizmu dla naszych mięśni, kości i skóry. Białko często można spotkać w postaci produktów takich jak proszek lub koktajl, odżywki białkowe wspierają naprawę mięśni i pomagają naszemu organizmowi odzyskiwać siły po wyczerpujących ćwieczeniach. Jeśli w Twojej diecie brakuje pokarmów bogatych w białko, możesz spróbować włączyć suplementy białkowe. Tego typu produkty białkowe znajdziesz pod tym adresem - suplementy Forever Living.

Suplementy diety bywają pomocne w codziennym uzupełnianiu niedoborów witamin, wpływają na poprawę naszego trawienia oraz często podnoszą nasz poziom energetyczny. Należy pamiętać aby, że właściwie wybrać suplementy diety, te które są najlepiej przyswajalne oraz takie które nie posiadają sztucznych dodatków. W tym celu zawsze należy skonsultować się ze specjalistą dietetykiem a samą suplementację należy poprzedzić odpowiednimi badaniami i testami.