pless.pl

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1383

Najbardziej poszukiwane zawody w czasie epidemii COVID-19

Materiał partnera:

Rok 2020 znacząco zmienił rynek pracy. Panująca pandemia wymusiła w nas jeszcze większą troskę o bezpieczeństwo pracy. Sprawdź, jakie zawody plasują się w czołówce najbardziej poszukiwanych w czasach epidemii COVID-19.

Najbardziej poszukiwane zawody w czasie epidemii COVID-19


Procesy rekrutacyjne w czasach pandemii zmieniły nieco swoje oblicze; wiele firm wstrzymało rekrutację, zmienił się rynek pracy. Wzrost zapotrzebowania pracowników konkretnych branż spowodował przewartościowanie najbardziej istotnych zawodów. Nie ulega wątpliwościom fakt, iż grasujący na całym świecie wirus spowoduje spore zmiany na rynku pracy. Powstają i powstaną nowe zawody, profesje mogą zacząć się przenikać, a inne całkowicie zanikać. Poniżej opisane zostały 3 zawody, które w dobie pandemii dadzą pewną pracę. Ofert możesz szukać na https://www.jober.pl/.

MedycyJeszcze przed wybuchem pandemii sporo mówiło się o dużym zapotrzebowaniu na pracowników branży medycznej. Pielęgniarki, ratownicy, laboranci a także lekarze coraz częściej rezygnowali z pracy w polskich szpitalach, emigrując na zachód za lepszym zarobkiem. Fakt ten oraz rosnący średni wiek wśród pielęgniarek i pielęgniarzy, ratowników, brak zainteresowania młodych osób tym fachem i wyboru zawodów medycznych jako swojej drogi zawodowej powodował coraz większe braki kadrowe w szpitalach. Obecnie, w czasach pandemii pielęgniarka, pielęgniarz, położne czy ratownicy z ogromną łatwością mogą znaleźć pracę w zawodzie, jednak nie odnotowuje się tłumów chętnych. Z pewnością niskie płace, ciężar obowiązków i duża odpowiedzialność nie przyciągają chętnych. Jest jednak światełko w tunelu- Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych postuluje wzrost wynagrodzeń osób zaangażowanych w walkę z pandemią i utworzenie specjalnego funduszu, z pewnością duży nacisk społeczny na odpowiednie wynagrodzenie trudów pracy medyków będzie miał wpływ na dalsze decyzje rządzących. Zawody medyczne, prawdopodobnie już niedługo, zostaną zasłużenie docenione finansowo.

MagazynierzyW związku z panującymi obostrzeniami dotyczącymi działania sklepów, miejsc handlowych, wiele sklepów zdecydowało się na sprzedaż online swoich towarów i usług. Osoby chcące uzyskać zatrudnienie w sferze pakowania zakupów, przygotowywania ich do wysyłki, nie tylko fizycznie ale także poprzez działania zdalne - monitoring stanów magazynowych, obsługę sklepu internetowego, mają spore szanse na szybkie znalezienie pracy. Wiele osób zdołało się przebranżowić i znaleźć zatrudnienie w sieciach handlowych działających online. Obserwując gigantyczny skok w sprzedaży online nie dziwi równie duży popyt na pracę w tym sektorze.

KurierzyRok 2020 jest przełomowy z wielu względów. Jednym ze skutków ubocznych pandemii okazała się zwiększona ruchliwość w transakcjach internetowych. Prócz standardowych zakupów internetowych - odzieży, obuwia, kosmetyków, artykułów domowych i wszelkich innych dotąd popularnych, branże gastronomiczne oraz sklepy, którym uniemożliwiono dalsze funkcjonowanie w dotychczas przyjętym kluczu zmuszone zostały do przeniesienia swoich usług online. Coraz częściej obserwujemy kwiaciarnie, piekarnie czy sklepy spożywcze które oferują dostawę towarów wprost pod drzwi klienta. Kurierzy mają ręce pełne roboty, dostawa tradycyjnych przesyłek, ale także posiłków czy nawet kawy zyskała na popularności. Wybierając zawód kuriera nie będziesz narzekał na brak zleceń. Transport środków ochrony osobistej, ale także wsparcie żywnościowe medyków także w znacznej mierze leży w gestii kurierów.