pless.pl

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1566

Oczyszczacz powietrza w domu - jak dobrać oczyszczacz do pomieszczenia?

Materiał partnera:

Oczyszczacze powietrza stanowią coraz to powszechniejsze wyposażenie naszych domów. Nie ma się czemu dziwić. Te urządzenia przynoszą nam bardzo wiele. Najważniejszym efektem pozytywnym posiadania oczyszczacza powietrza w domu jest nasze zdrowie. Jeżeli tylko pomyśleć, że niektórzy z nas potrzebują dobrej jakości powietrza cały czas (np. astmatycy, osoby z trudnościami oddychania, dzieci, itd.), to widzimy jasno jak przydatny może być oczyszczacz dbający o dobre powietrze w miejscu, w którym żyjemy.

Oczyszczacz powietrza w domu - jak dobrać oczyszczacz do pomieszczenia?


Oczyszczanie powietrza w domuDom nie jest miejscem sterylnym. Najlepszym na to przykładem jest gromadzenie się kurzu. Coraz więcej osób odczuwa również niedogodności związane ze smogiem. Dbamy o to co jemy, dbamy o jakość naszego snu, dlaczego nie mielibyśmy zadbać o równie istotną sprawę jakości powietrza, którym oddychamy.

Z pomocą przychodzą nam oczyszczacze powietrza, urządzenia już teraz dostępne dla wszystkich, występujące w wielu modelach oraz zalecane do użycia przez specjalistów od zdrowego trybu życia. Świeże, czyste powietrze przynosi zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Oddychając wysokiej jakości powietrzem jesteśmy mniej narażeni na choroby, czujemy się lepiej, wchłaniamy mniej toksyn. Czujemy się zrelaksowani i wypoczęci.

Oczyszczanie powietrza w domu może być łatwe, niedrogie, i przyniesie nam wszystkie wyżej wspomniane skutki pozytywne. Powietrze wolne od zanieczyszczeń i niepożądanych substancji działa w naturalny sposób jako silny sojusznik prozdrowotny. Domy, w których funkcjonują oczyszczacze powietrza stanowią miejsca wolne od wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw związanych z wdychaniem zanieczyszczonego powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza będzie nam potrzebny?Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej będzie sprawdzał się w naszym domu, zależy od kilku czynników. Ponieważ oczyszczacze różnią się objętością powietrza, które potrafią oczyścić, ponieważ powierzchnie na których mają pracować posiadają zróżnicowane zapotrzebowanie i metraż, ponieważ przez okna mieszkań i domów przedostaje się powietrze różnej jakości, a także dlatego, że niektórzy wytwarzają toksyny wewnątrz domu (np. paląc papierosy) - to musimy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki przy wyborze najlepszego oczyszczacza.

Jest też kilka innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Każdy producent podaje powierzchnię, którą będzie miał w swoim zasięgu oczyszczacz. Możemy więc nabyć tańsze urządzenie, jeżeli nasze pomieszczenie nie jest duże, jednak gdy zależy nam na czystym powietrzu w pokoju o wielkości 150m2, wtedy zdecydujemy się na większe urządzenie. Zapytajmy także sprzedawcy o rodzaj zastosowanego filtra - to od jego pracy jest uzależniony efekt. Przepływ powietrza jest określany dla oczyszczaczy jako objętość powietrza, którą urządzenie potrafi przefiltrować w ciągu godziny. Oczywiście im wyższy ten współczynnik, tym większą powierzchnię urządzenie obsłuży.

Warto sprawdzić także funkcje dodatkowe, np. jonizator, tryby działania, sterowanie ręczne, za pomocą pilota, czy też z poziomu smartfona? Z pewnością nie zapomnimy również i o tym, że nowe modele oczyszczaczy powietrza to sprzęt AGD zaprojektowany przez najlepszych specjalistów od designu, zatem względy estetyczne (potraktowanie tego urządzenia jako części wystroju wnętrza) również będą nami kierowały. Dobierzemy więc oczyszczacz do kubatury pomieszczenia, względem spodziewanego stopnia oczyszczenia powietrza, ale też tak, aby pasował on do naszego pomieszczenia pod względem estetycznym.

Oczyszczacz powietrza - nie każdy jest taki samModele domowych (i biurowych) oczyszczaczy powietrza różnią się między sobą, niekiedy nawet znacznie. Nie chodzi już o sprawy smaku (wygląd urządzenia), ale o jego rzeczywistą pracę, a więc o to, co tak naprawdę da nam korzystanie z oczyszczacza.

Niektóre mogą pracować z powodzeniem nawet na dużych powierzchniach biurowych lub w loftach. Wysoka wydajność, czyli duża ilość filtrowanego powietrza na godzinę oraz znaczna wielkość przestrzeni obejmowanej przez proces oczyszczania powietrza - takie oczyszczacze sprawdzą się w restauracjach, pokojach apartamentów. Inne modele, o niższych współczynnikach mocy, będą przydatne w sypialni (jakość snu wzrasta, kiedy śpimy oddychając czystym powietrzem), średniej wielkości kuchni, pokoju dziecięcym.

Mamy też do czynienia z różnicami w zakresie budowy filtrów, a co za tym idzie wychwytywaniem szkodliwych substancji, drobnoustrojów, innych zanieczyszczeń. Każdy filtr również jest opisany przez producenta. Te, które zapewniają krystaliczną czystość powietrza będą oczywiście droższe od tych, które zajmują się jedynie najbardziej pospolitymi kłopotami z jakością powietrza. Takie funkcje jak jonizacja lub nawilżanie nie są dostępne w każdym typie oczyszczacza. Urządzenia te są ciche, ale już różnica w głośności pracy rzędu kilku decybeli, może zmienić nasz wybór konsumencki.

Jak wybrać system oczyszczania powietrza - jeden duży oczyszczacz, czy kilka mniejszych?Odpowiedź na to pytanie zależy od znajomości wielkości pomieszczeń i ich rozkładu. Przykładowo, jeżeli mieszkamy w mieszkaniu dwupokojowym, to najlepiej wybrać dwa oczyszczacze mniejszej mocy np. model SANJO OP-016 o maksymalnej wydajności do 40m2, które ustawimy w każdym pokoju. Jeżeli zaś myślimy o salonie dziennym w dużym domu jednorodzinnym, wtedy powinniśmy ustawić w nim jeden o dużej mocy np. model oczyszczacza powietrza SANJO OP-012 o wydajności do 65m2 wraz z funkcją nawilżacza.

Faktycznie, w lokalach podzielonych na pomieszczenia (np. w zwykłych mieszkaniach) możemy mówić o konstruowaniu systemu złożonego z oczyszczaczy powietrza. Istotne będzie miejsce ustawienia urządzeń - chcemy przecież, aby pracowały możliwie wydajnie. Niech więc dysza, przez którą przedostaje się powietrze do filtrowania, będzie ustawiona tak, aby zasysane powietrze obejmowało jak największy obszar. Sprawa jest uproszczona na dużych salach, gdzie zaleca się instalację oczyszczacza o dużej mocy w miejscu, w którym ruch powietrza jest wstrzymany, w miarę możliwości w centrum pomieszczenia. W lokalach dzielonych na przykład przez przejścia w futrynach drzwi, ustawmy kilka oczyszczaczy o małej mocy, w każdym pomieszczeniu.

Czyste powietrze w domu - zalety oczyszczaczaWielkie korzyści z posiadania oczyszczacza do powietrza zauważymy prawie natychmiast. Dłuższe przebywanie w pokoju, w którym powietrze nie należy do najlepszego gatunku - wiemy to wszyscy - po prostu męczy. Co innego, kiedy spędzamy czas w pomieszczeniu, gdzie jakość powietrza jest niczym oddychanie morską bryzą lub przejrzystym powietrzem na pewnych wysokościach w górach. Czy nie po to wyjeżdżamy nad jeziora, do lasów, aby dostarczyć sobie także czystego tlenu, który ma zbawienne działanie na nasz organizm?

Teraz czyste powietrze, zdrowe i pozbawione niebezpiecznych substancji, jest dostępne wszędzie. Każde pomieszczenie, w którym przebywają ludzie, jest tego warte. Jeżeli spędzasz dzień pracy w pokoju biurowym - będziesz wydajniejszym pracownikiem, gdy w pokoju znajdzie się oczyszczacz. Jeżeli sypiasz w sypialni swojego mieszkania, to już pierwszej nocy po obudzeniu się rano, kiedy przez całą noc oczyszczacz pracował nad zdrowym powietrzem - będziesz w stanie stwierdzić różnicę w jakości snu.

Sprawa jest zasadnicza, ponieważ chodzi o nasze samopoczucie, zdrowie, jakość życia. Mniejsza zapadalność na choroby, lepszy nastrój, pełne dotlenienie mózgu, zapewnienie sobie środowiska, w którym do głosu mogą dojść wszystkie mechanizmy organizmu skierowane na jego optymalne funkcjonowanie - to właśnie zapewnia oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza jako niezbędne wyposażenie nowoczesnego domuKażdy zdaje sobie sprawę, że zdrowie jest jedną z najcenniejszych rzeczy jakie posiada. I prawdą jest powiedzenie "nie należy oszczędzać na zdrowiu". Dla zapewnienia sobie lepszej formy i kondycji jesteśmy w stanie zrobić wiele. Ale jeśli chodzi o dostęp do czystego powietrza, to jest on łatwy dla każdego. Oczyszczacz powietrza nie jest nadmiernie drogim urządzeniem, za to w wydatny sposób przyczynia się do poprawy naszego stanu psycho-somatycznego.

Jeśli szukasz odpowiedniego oczyszczacza do Twojego domu sprawdź bogatą ofertę na https://sanjo.pl/oczyszczacze-powietrza i skorzystaj z promocyjnych warunków zakupu.