pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2423

Stop Smog: 86 wniosków zakwalifikowanych do realizacji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Osiemdziesiąt sześć inwestycji niskoemisyjnych zostanie zrealizowanych w ramach pierwszego naboru do programu Stop Smog. Gmina Pszczyna jest pierwszym śląskim samorządem, który podpisał porozumienie z Ministerstwem Technologii i Przedsiębiorczości (obecnie Ministerstwo Rozwoju).

Udział w projekcie zakłada, że inwestycje zakwalifikowane do naboru w 2020 roku będą finansowane u mieszkańców w 100% do kwoty 53.000,00 zł. Zadanie będzie realizowane w latach 2020-2022. Szacuje się, że Program obejmie prawie 300 gospodarstw domowych. Ministerstwo przeznaczy dotację w wysokości ponad 10 mln zł.

- Program Stop Smog, do którego gmina Pszczyna przystąpiła, jako jedna z pierwszych gmin w Polsce, pozwala na realizację dużych inwestycji. Jest to program pomocowy dla osób zagrożonych ubóstwem energetycznym, których nie stać na poniesienie kosztów związanych z termomodernizacją czy wymianą źródła ciepła - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Wyniki naboru

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj