pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2347

Tysiące środków ochronnych dla pszczyńskich poradni specjalistycznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Poradnie specjalistyczne pełnią znaczącą rolę w walce z pandemią, dlatego starosta Barbara Bandoła zwróciła się do wojewody śląskiego o przekazanie środków ochrony osobistej wszystkim 75 tego typu placówkom znajdującym się na naszym terenie. Powiat pszczyński przekazuje właśnie przyznane wsparcie.

Środki ochrony osobistej dla poradni specjalistycznych - 12.2020 · fot. Powiat


W październiku Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w ramach działań związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem SARS-CoV-2 przekazał środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne dla zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej z naszego powiatu. Starosta Barbara Bandoła zwróciła się do wojewody śląskiego o udzielenie analogicznego wsparcia 75 pszczyńskim poradniom specjalistycznym.

- Poradnie specjalistyczne udzielają pomocy medycznej przede wszystkim pacjentom przewlekle chorym, którzy wymagają stałego kontaktu z lekarzem specjalistą. Niejednokrotnie specyfika schorzenia uniemożliwia udzielanie pomocy w formie teleporady, wówczas kontakt bezpośredni z pacjentem jest obligatoryjny - tłumaczy starosta pszczyński Barbara Bandoła i dodaje, że otrzymane wsparcie bez wątpienia usprawni pracę tychże placówek i ograniczy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa zarówno wśród pacjentów, jak i personelu medycznego.

Każda poradnia otrzyma 2000 maseczek trójwarstwowych, 20 masek ochronnych FFP2, 500 sztuk rękawiczek jednorazowych, 10 przyłbic ochronnych i 10 fartuchów niejałowych, pięć sztuk gogli ochronnych, termometr bezdotykowy oraz 10 l płynu do dezynfekcji. Trwa rozdysponowywanie środków przez Wydział Kontroli i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Pszczynie, po wcześniejszym telefonicznym zarezerwowaniu terminu odbioru.

Przychodnie specjalistyczne w sumie otrzymają 150 tys. maseczek trójwarstwowych, 1500 maseczek ochronnych FFP2, 37,5 tys. rękawiczek jednorazowych, 750 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni, 375 gogli ochronnych, 750 sztuk fartuchów niejałowych i tyle samo przyłbic oraz 75 termometrów bezdotykowych.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj